04.09.2016 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brněnská růže vstupuje do třetí dekády

Vážení přátelé, floristé, studenti,
mezinárodní floristická soutěž Brněnská růže, která se postupem času díky počtu soutěžících stala nejoblíbenější a ;+největší floristickou soutěží u nás, vstupuje do třetí dekády.
Její úspěšnost a originalita spočívá v její nenapodobitelné atmosféře, výběru zajímavých a originálních soutěžních témat a umístění do zajímavých, často historických, divadelních a galerijních prostor města Brna. Vysoká návštěvnost laické veřejnosti jen dokresluje oblibu soutěže a následné víkendové výstavy.

  1. ročník floristické soutěže Brněnská růže ve znamení dárků

 

Soutěžní témata:

  1. Dárková kytice

Co se typu kytice a materiálu týká, jedná se o tajné téma. Soutěžící materiál obdrží na místě a v rámci vymezeného času vytvoří dárkovou kytici určeného stylu.

  1. Přízdoba hrnkové rostliny

Soutěžící dárkově přizdobí vlastní hrnkovou květinu vlastním dekoračním materiálem.

  1. Přízdoba dárku sušenými a umělými květinami

Typ a rozměry zabaleného dárku bude zavčas upřesněn, přízdobu provedou soutěžící z vlastního dekoračního materiálu.

Jedná se o témata velmi zajímavá co se denní floristické praxe týká, náročná na vlastní práci, z výukového hlediska zahrnující různé floristické techniky, přesto materiálově finančně nenákladná.

 

Podrobné propozice, které budou průběžně upřesňovány a doplňovány formou ,,Otázek a odpovědí“, budou v měsíci září uveřejněny spolu s hodnoticím systémem na www. vonekl.cz  

 

 

 

Studentský floristický den

Vzhledem k naší snaze podpořit soutěžící z řad studentů středních zahradnických škol jsme pro vítěze v juniorské kategorii v rámci cen připravili floristický seminář, který proběhne 18. ledna 2017 na firmě Vonekl s. r. o., Brno. Studenti, kteří se umístí v jednotlivých kategoriích na prvním, druhém a třetím místě se budou moci zúčastnit celodenní výuky dárkových a svatebních kytic. Seminář bude mít stejnou náplň a srovnatelné množství kvalitního rostlinného a technického materiálu, jako je tomu u seminářů určených pro  profesionální floristy. Součásti vzdělávací akce bude i tzv. technická předváděčka.

 

 

Těšíme se na vás 11. listopadu 2016 v Konventu Milosrdných bratří v Brně, kde se letošní ročník soutěže bude konat.

 

Text : Ing. Jiří Klíšť, ředitel Vonekl Brno, Slávek Rabuši, ředitel soutěže

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down