09.09.2021 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Živá krása květů a sušených plodů

Unikátní výstava v Botanické zahradě hlavního města Prahy vás od 11.–22. 9. zavede do období času hojnosti a oslav podzimní sklizně tak, jak jej kdysi zažívali majitelé trojského zámku, ale i obyvatelé na hospodářských usedlostech zdejšího panství, které se rozkládalo v údolí Vltavy a ve svazích nad řekou, kde se také dodnes pěstuje réva ve vinici sv. Kláry.

V expozicích zahrady budete mít jedinečnou možnost nahlédnout do období podzimní sklizně plodů a hojnosti květů, které pod vedením floristy Slávka Rabušice a jeho kolegů naaranžují zahradníci a pracovníci z botanické zahrady a z českých hradů a zámků v rámci celostátního semináře aranžování květin.

Zahradu zaplaví tisíce květů a plodů v tradičních i nadčasových aranžmá, která vás přenesou nejen do života a času sklizně na panském dvoře, viničním domku nebo selské usedlosti, ale i přímo na venkovskou svatební hostinu či do hojně vyzdobené barokní kaple sv. Kláry, kde spatříte pompézní barokní kytice přesně tak, jako Klára Bernardina z Maltzanu, manželka tehdejšího majitele trojského panství nebo barokní malíři na přelomu 17. a 18. století. Současně vám představíme i volné techniky a některé další styly aranžování květin, zejména pak elegantní variace na umění Dálného východu – Číny a Japonska, všeobecně známé pod názvem ikebana, které jsou jedinečným završením této výstavy.

Přijďte si k nám užít živou krásu květů a sušených plodů v kontextu dějin aranžování květin a současných trendů ve floristice.

Více informací o akci na: www.botanicka.cz*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down