05.09.2021 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyznání růžím

Rozkvetlé olomoucké rozárium vzdalo hold královně květin – růži. V rámci oslav Svátky města Olomouce se v hanácké metropoli v druhé polovině června konal festival Vyznání růží. Návštěvníkům nabídl bohatý doprovodný program v podobě floristických show, odborných přednášek, seminářů a workshopů. Nechyběl ani pestrý kulturní program včetně doprovodných trhů.

Letošní ročník festivalu Vyznání růží nesl podtitul – romantické. Nostalgické téma se prolínalo napříč celým programem akce, vyzdvihlo jedinečnost růže,  nejdéle pěstovanou okrasnou rostlinou, ve všech jejích podobách – jako zahradní rostlinu, tak nejoblíbenější řezanou květinu. Krásu růžových květů mohli návštěvníci festivalu obdivovat nejenom prostřednictvím bohatě kvetoucích růžových keřů, kterých je v olomouckém rozáriu vysázeno přes tři tisíce kusů, ale i v podobě florálních objektů a dekorací z nich zhotovených. Ve vstupní části rozária vítaly návštěvníky akce dekorace inspirované díly našich předních literárních a hudebních velikánů zhotovených pod vedením Kláry Franc Vavříkové studenty České zahradnické akademie Mělník. Ústřední výstavní expozicí se stal Wedding point Violy Zeithamlové s ukázkou svatební floristiky v podobě květinové přízdoby vozidla či stylizovaného místa svatebního obřadu. Velké pozornosti návštěvníků se pro svoji nezaměnitelnou vůni a tvar květů dostávalo vypichovaným aranžím Tamáse Víga z anglických růží.

 

Celý text článku včetně fotografií prací, které v rámci akce Vyznání růží floristé zhotovili, naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 5/2021.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down