01.03.2020 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velikonoce na Františku

Ukázky aranžování květin se čím dál častěji stávají součástí doprovodného programu společenských a kulturních akcí. Nejinak je to mu i ve Sklářské huti František v Sázavě, kde každý rok oslavují příchod jara pořádáním akce s příznačným názvem Velikonoce na Františku. Kromě ukázek starých řemesel a obyčejů spojených s Velikonocemi, je to právě floristická tvorba, za kterou míří do Centra sklářského umění stovky milovníků křehké krásy květin a skla.

Hlavními aktéry posledního ročníku akce se stali členové nezávislého uskupení floristů a příznivců floristiky Český DREAM nejen floristický TÝM ve složení Klára Franc Vavříková, Tomáš Hakl, Ondřej Jambor, Michela Moudrá. V rámci ukázek aranžování květin se zaměřili zejména na vypichované dekorace a volně vázané kytice z běžně dostupného rostlinného materiálu z přírody či zahrady. V dekoracích měly hojné zastoupení na jaře kvetoucí cibuloviny, jako výplňový materiály posloužily narašené větvičky okrasných keřů a stromů.

Celý text článku včetně ukázek  zhotovených květinových dekorací naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 2/2020.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down