Největší křesťanský svátek je u nás velkým svátkem i pro lidi bez vyznání. Velikonoce se totiž pojí s dlouho očekáváným jarem, jež je příslibem blížících se teplých dní.

I drobný závan jara je vzpruhou pro naši duši a potěchou pro naše oči. Velikonočním svátkům vévodí symboly nového života, jakými jsou například vajíčka či peříčka. V dekoracích převládá zelená, žlutá a pastelové barvy. A právě na tyto atributy vsadili floristé Petr Kopáč a Jaromír Kokeš na semináři, který v Jezbořicích uspořádala společnost Florasis, spol. s r.o.

TEXT A FOTO Daniela Urešová

Celý text spolu s dalšími inspirativními fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 2/2021

Jarní rozpuk nás nabíjí optimismem a máme tendenci se co nejdříve obklopit svěží zelení a barvami prvních květů. A ty nám do našich domovů přinášejí rychlené cibuloviny a rychlené jarní květiny.

Společnost Vonekl s.r.o. pořádá pravidelné semináře s jarní a velikonoční tematikou. Inspirace na jarní svátky je vždy vítána a prostory velkoobchodu se vždy naplní do posledního místa. Na posledním, jarními květinami provoněném odpoledni, předvedli svůj um floristé Vlasta Sekyrková a Petr Sikora za asistence Matúše Danka.

TEXT Daniela Urešová, FOTO Roman Knotek a autorka

Celý text spolu s dalšími inspirativními fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 2/2021

Ukázky aranžování květin se čím dál častěji stávají součástí doprovodného programu společenských a kulturních akcí. Nejinak je to mu i ve Sklářské huti František v Sázavě, kde každý rok oslavují příchod jara pořádáním akce s příznačným názvem Velikonoce na Františku. Kromě ukázek starých řemesel a obyčejů spojených s Velikonocemi, je to právě floristická tvorba, za kterou míří do Centra sklářského umění stovky milovníků křehké krásy květin a skla.

Hlavními aktéry posledního ročníku akce se stali členové nezávislého uskupení floristů a příznivců floristiky Český DREAM nejen floristický TÝM ve složení Klára Franc Vavříková, Tomáš Hakl, Ondřej Jambor, Michela Moudrá. V rámci ukázek aranžování květin se zaměřili zejména na vypichované dekorace a volně vázané kytice z běžně dostupného rostlinného materiálu z přírody či zahrady. V dekoracích měly hojné zastoupení na jaře kvetoucí cibuloviny, jako výplňový materiály posloužily narašené větvičky okrasných keřů a stromů.

Celý text článku včetně ukázek  zhotovených květinových dekorací naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 2/2020.

Příhod jara v našich zeměpisných šířkách, ne vždy koresponduje s tím kalendářním. O to více si zákazníci chtějí navodit jarní atmosféru ve svých příbytcích prostřednictvím dekorací z typických jarních květin. Nevýhodou rychlených na jaře kvetoucích řezaných rostlin je však poměrné krátká trvanlivost.

Jednou z možností je použít na zhotovení jarních dekorací umělé květiny, v kombinaci se suchým a přírodním materiálem působí velice přirozeným dojmem. Přestože stěžejním artiklem společnosti Florasis s. r. o. je dovoz a prodej aranžovací hmoty na živé a umělé a suché květiny společnosti SMITHERS-OASIS®, nabízí i široký sortiment umělých květin v pestré druhové i barevné škále. Inspirací, jak kombinací těchto umělých květin a přírodního materiálu zhotovit působivé trvanlivé jarní dekorace, vám mohou být ukázky následujících aranží.

Více inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 2/2018.

 

Být úspěšný ve své profesi vyžaduje neustálé vzdělávání v oboru. Sledování aktuálních trendů, seznamování se s novými materiály, odrůdami květin, včetně osvojování nových pracovních technik a uplatňování prodejních dovedností v praxi, je klíčem k profesnímu růstu, pro úspěšné podnikání v silném konkurenčním prostředí nezbytnou nutností.

Možností, jak se vzdělávat, se nabízí celá řada. Od odborných publikací, přes webové portály, veletrhy až po pracovní workshopy a inspirativní semináře. Jednou z firem, která je v oblasti vzdělávání floristů a prodejců květin velice aktivní, je obchodní skupina Vonekl s. r. o. a Klia CZ s. r. o. V průběhu roku pořádá pro své zákazníky a zájemce z řad laické veřejnosti tematické pracovní worshopy zaměřené zejména na osvojení estetických zákonitostí a floristických technik.

Celý text článku včetně fotografií prací zhotovených během semináře naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 2/2018.

 

 

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down