28.08.2016 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Singapore Garden Festival 2016

Není mnoho zahradnických veletrhů, které by mohly natolik ohromit běžného Evropana tak jako ten, který se koná právě v exotickém Singapuru. Může se nám to zdát jako nemožné zajet se jen tak podívat co nabízí tento festival květin nebo se dokonce stát jeho součástí.

Ještě před rokem byl pro mě tento pojem naprosto neznámý až do chvíle, než mi došel zajímavý email na první pohled se spíše podobající spamu. Byla to nabídka na účast ve floristické soutěži Floral Windows of the World, která se pořádá v rámci tohoto festivalu. A tak začal roční kolotoč příprav, který vyvrcholil v polovině července a přinesl mi i České republice bronzovou medaili.

 

Od ukázkových zahrad až po florální tvorbu

Zahradní festival v Singapuru se letos konal již po šesté v termínu od 23.–31. července, a to v zajímavé otevírací době od desáté ranní do desáté večerní hodiny. Tato rovníková tropická oblast je pro nás výjimečná nejen neustálými přeháňkami a bouřkami, které vás doprovází každý den, ale především tím, že se tu stmívá už kolem sedmé hodiny. Proto lidé této oblasti žijí do pozdních večerních hodin a doslova milují světla a osvětlování téměř všeho. Toto téma bylo proto součástí mnoha expozic, které zde byly k vidění.

Celý text článku s fotografiemi soutěžních prací naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 5/2016.

Text: Marie Bittnerová

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down