12.02.2018 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozkvetlý Žofín

Novorenesanční prostory paláce Žofín na pražském Slovanském ostrově se koncem února proměnily v kvetoucí zahradu. Květinová výzdoba 76. ročníku reprezentativního Zahradnického plesu v sobě snoubila historický odkaz zahradnického oboru s výdobytky současné doby. Podle zahraničních zdrojů svým pojetím a opulentností dokonce předčila květinovou výzdobu předních evropských společenských akcí letošní plesové sezóny.

Květinová výzdoba letošního ročníku Zahradnického plesu se konala pod taktovkou Ing. Miroslavy Hliboké-Šeborové, majitelky firmy Florentina Praha poskytující zahradnické služby a floristický servis. Ve spolupráci se zahradním architektem Ing. Petrem Hodonickým, Ph.D., vycházela při návrzích květinových dekorací jak se samotného poslání, tak i historie pořádání zahradnického plesu napříč 19. století. Květinové dekorace se staly snoubením zahradnického oboru s floristickým. Ukázkou pěstitelské píle v podobě vypěstovaných řezaných a hrnkových rostlin (zastoupených i českou produkcí) a tvůrčí kreativity talentovaných floristů.

Celý text článku včetně fotografií zachycujících květinovou výzdobu plesu naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 3/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down