03.08.2016 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Proč se nekonal Havířov v květech?

Stalo se již tradicí, že jsme vám v podzimním čísle Floristiky přinášeli podrobnou reportáž z největší květinové a floristické akce – Havířov v květech. Úspěšně obnovená tradice květinových slavností s průvodem alegorických vozů přizdobených množstvím květů městem byla od roku 2009 doplněna o velice oblíbenou floristickou soutěž v tvorbě florálních soch a výjevů. Letošní rok se však jedna z nejnavštěvovanějších městských akcí Havířov v květech nekoná.

Jaké důvody vedlo zastupitelstvo města k tomuto rozhodnutí bylo uveřejněno v červnovém vydání Radničních listů – oficiální informační měsíčník pro občany statutárního města Havířov. Podle vyjádření primátora statutárního města Havířov Bc. Daniela Pawlase bylo jedním z důvodu proč se  zastupitelstvo města rozhodlo vyřadit tuto akci z harmonogramu celoměstských akcí, cituji ,, jakási okoukatelnost“. Na základě záporných i kladných reakcí obyvatel města, které však převažovaly, nechtěli zastupitelé města přistoupit k úplnému zrušení pořádání akce. Rozhodli, že z ročního cyklu přejdou na systém, kdy by se akce Havířov v květech měla konat v letech kulatých a půlkulatých výročí založení města, v mezidobí by se pak měla střídat v tříletých a dvouletých intervalech.

 

Celý text článku včetně fotografií květinových alegorických vozů naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 5/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down