20.01.2016 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ohlédnutí za rokem 2015

V roce 2015 Svaz květinářů a floristů České republiky opět s pomocí svých členů a pro své členy připravoval řadu akcí, nejdůležitější z nich bychom rádi připomněli.

■ 26. a 27. 2. se uskutečnily Květinářské a floristické dny a valná hromada SKF ČR na České zemědělské akademii Mělník. V prvním dni jsme navštívili zahradnické podniky v okolí  – Školní statek Mělník, Sinco Mělník s. r. o. a Arboeko s. r. o. v Obříství, kterým děkujeme za milé přijetí. Pro členy jsme připravili seminář o ochraně rostlin.
Součástí druhého dne byla přednáška o internetové prezentaci společnosti a podporu podnikání prostřednictví Facebooku. Valná hromada v roce 2015 byla volební, do předsednictva SKF ČR byli opětovně zvoleni Ing. Jiří Horák, jako předseda, Ing. Petr Nachlinger jako místopředseda za květinářskou sekci, Pavel Hruška jako místopředseda floristické sekce, Ing. Jiří Valtera, Ing. Ondřej Štěpánek a Jarmila Pejpalová. Do revizní komise byli zvoleni Ing. Zuzana Hladká, Ing. Jakub Švanda a Ing. Jiří Hunkes. Do funkce tajemníka byl opětovně jmenován Tomáš Svoboda.

■ 22. 4. vyhlásil SKF ČR floristickou soutěž při jarní etapě mezinárodního zahradnického veletrhu Flora Olomouc na téma Jaro všemi smysly, kde měli soutěžící vytvořit kytici pro zrakově postiženého anebo sesazovanou nádobu z jarních květin s hmatově zajímavou úpravou. V kategorii juniorů zvítězila Marie Krupová ze Střední zahradnické školy Ostrava a v kategorii seniorů se nejlíp umístila Eva Hrbková z Květiny Rudolf Hrbek v Rosicích u Brna.

Více informací o konaných akcích naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 1/2016.

Text: Tomáš Svoboda

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down