12.01.2024 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mystery shopping Kutná Hora

Cílem rubriky Mystery shopping je mapování úrovně floristických služeb a kultury prodeje květin. Touto cestou bychom rádi upozornili jak na pozitivní, tak negativní jevy v nabídce běžným zákazníkům, kteří těchto služeb využívají.

V rámci průzkumu se hodnotí práce anonymně pořízená v náhodně vybraném městě, které poté nezávislí florista profesionálně zhodnotí po stránce technické a estetické.

Zadání

Dárková zimní kytice v cenové finanční hladině do 800 Kč.

Město: Kutná Hora

Lokalita: okrajová část centra města

Datum a čas nákupu: sobota 9. 12. 2023, 10:45 hod.

Skladba sortimentu: 5 % hrnkové a sezónní rostliny, 15 % řezané květiny, 80 % dekorativní a dárkové předměty

Celkový dojem z obchodu

Vkusnou venkovní (adventní/vánoční) výzdobou obchod zaujme už zdálky i náhodné kolemjdoucí, doslova vybízí k návštěvě. Prodejna je dispozičně řešena na část výstavní a prodejní. Nabídka zboží je tematicky vystavena v ucelených kolekcích (svíčky, vonné esence, dárková keramika, vánoční ozdoby …) na policovém nábytku jednotného provedení. Očištěné řezané květiny jsou umístěny v čistých skleněných nádobách na dosah zákazníkovi. Nabídka jak řezaných, tak zejména hrnkových (včetně sezónních) rostlin by mohla být pestřejší. Svým uspořádáním působí obchod velice útulně a přehledně. Navzdory nevlídnému počasí se prodejní plocha leskla čistotou, což zajisté přispěje k příjemnému nákupu.  

Úroveň obsluhy

Obsluha byla velice milá a příjemná, navzdory omezenému výběru květin se maximálně snažila vyjít vstříc požadavku zákazníka. Bez sebemenšího zaváhání erudovaně odpovídala na dotazy ohledně názvosloví rostlin, jejich původu, dekorativních hodnotách, úpravě – např. vyztužená stonků. Výběru rostlin i samotné vazbě věnovala náležitou pozornost. K příjemné obsluze přispěla i zdvořilá konverzace. Obsluha se snažila i vyhovět požadavku zabezpečení kytice vodou během transportu. Vazba byla zabalena adekvátně k panujícím povětrnostním podmínkám v den nákupu. Doklad o zaplacení byl vystavena na vyžádání.

Hodnocení floristy včetně obrazové prezentace zakázky (kytice) naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č.1/2024.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down