07.06.2021 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

LETNÍ TRENDY 2021

Letní trendy nizozemská reklamní a marketinková agentura iBulb zabývající se propagací cibulových a hlíznatých rostlin navozují na jarní edici. Zatímco na jaře kvetoucí cibuloviny vystřídají květiny vrcholného léta s převahou ušlechtilých jiřinek, klíčové faktory určující letní trendy zůstávají – udržitelnost, soběstačnost, společenská odpovědnost, individualita, přirozenost, lidskost a empatie.

Vyvážený biotop

Udržitelnost, balanc, harmonie jsou dnes skloňovány ve všech pádech ve všech odvětvích, floristického oboru nevyjímaje. Zelenou mají nové materiály vyrobené z obnovitelných zdrojů a technologie šetrné k životnímu prostředí. Prostředí, ve kterém žijeme nám není lhostejné, čím dál tím více se stává naší součástí, vypovídá o našich postojích, charakteru i pocitech. V tomto trendu přirozeně hrají velkou roli rostliny a květiny. Důmyslnou kombinací rostlin je v tomto stylu dosaženo ,,zrovnoprávnění´´ zeleně. To znamená, že v interiéru jsou květiny a rostliny stejně důležité, jako jeho ostatní vybavení. Nahodile umístit pár rostlin do kouta už dnes nestačí; interiérová zeleň je novým fenoménem současnosti.

Tvary

Zastoupeny jsou tvary organické i nepravidelné, drsného a industriálního vzezření.

Barvy

Paleta barev přírodních odstínů. Modro-zelené tóny z posledních let ustupují žlutozeleným odstínům, jako je olivově zelená, mechově zelená a limetkově zelená. Přítomnost industriální modré a cihlově červené dodává barevnému schématu drsný nádech.

Vzory

Dominují přírodní struktury, imitace přírodních materiálů, jako je kámen, dřevo a textil. Nechybí ani tečkované vzory připomínající plísňovou kulturu.

 Materiály

Trendu dominují udržitelné materiály. Patří mezi ně velké množství novinek, jako jsou materiály na biologické bázi. Podmínkou pro použití materiálů nepřírodní povahy je, že musí být recyklovatelné. Spotřebitelé čím dál více očekávají od výrobců, že se v tomto ohledu budou chovat zodpovědně.

Popis s prezentací jednotlivých trendů letošního léta naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 4/2021.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down