20.04.2022 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinová Flora Olomouc je zpět. Hlavní expozice s názvem Květy a světy znázorní koloběh života. Bohatý floristický doprovodný program.

Největší svátek květin se vrací. Od 21. do 24. dubna se na Výstavišti Flora Olomouc po dvouleté odmlce koná proslulá květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc. Letos na jaře se uskuteční s podtitulem Květy a světy. Součástí bohatého programu je kromě hlavní expozice v pavilonu A či prezentace Českého zahrádkářského svazu také – v evropském měřítku ojedinělá – výstava vzácných stovky let starých bonsají či oblíbené zahradnické trhy.

„Je skvělé, že po dvou letech máme opět možnost uspořádat na jaře velkou květinovou výstavu. Bude stát za to. Hlavním tématem, které vyjadřuje vizuál výstavy a jež bude ztvárněno v hlavní expozici, je koloběh života. A to konkrétně u rostliny od jejího zrodu přes kvetení až po zánik. I předváděcí akce našich předních floristů budou s tímto tématem v souladu,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Středobodem výstavy Flora Olomouc bude již tradičně hlavní expozice v pavilonu A. Její podobu mají letos na starost respektované architektky z olomouckého architektonického a design studia mimokolektiv spolu se známým floristou Tamásem Víghem.

V pavilonu A se návštěvníci mohou těšit i na speciální večerní prohlídku hlavní expozice. Díky pestrému programu půjde o exkluzivní zážitek. Uskuteční se v pátek 22. dubna.

V hlavním pavilonu návštěvníci najdou také expozici Českého zahrádkářského svazu (ČZS) pojmenovanou Z minulosti do budoucnosti. Věnovaná bude průřezu činnosti ČZS s vidinou let budoucích.

Cenově zvýhodněné online vstupenky na výstavu Flora Olomouc 2022 jsou již nyní v prodeji na webu Výstaviště Flora Olomouc.

Bonsaje staré až 600 let, zahradnické trhy a také koncerty, workshopy i gastrozóny

V celé Evropě ojedinělá expozice zaplní od 21. do 24. dubna na Výstavišti Flora pavilon E. Pod názvem Tradice s fantazií bude díky spolupráci s Bonsaimuseum Isabelia k vidění jedinečná kolekce bonsají z tisů, jejichž stáří se pohybuje v rozmezí 100 až 600 let. Valná část pochází z Japonska, do České republiky je dopravil zkušený sběratel Josef Valuch.

„Sbírka pana Valucha nemá co do počtu i stáří jednotlivých bonsají v Evropě obdobu,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Umělecký zážitek návštěvníky čeká díky spolupráci VFO s Unií výtvarných umělců Olomoucka v oranžerii v expozici Květy v umění. Výstavu fotografií zde doplní floristická výzdoba od oceňované floristky Kláry Franc Vavříkové.

Občerstvit se lidé budou moci v gastrozónách anebo v kavárně v pavilonu A. 

Bohatý program bude při výstavě Flora Olomouc 2022 připravený i na dalších místech olomouckého výstaviště. Venkovní část bude spolu s pavilonem G patřit velkým a hojně navštěvovaným zahradnickým trhům. K dostání budou kromě široké nabídky rostlin i zahrádkářské potřeby, nářadí pro kutily či vybavení pro včelaře.

Pavilon H bude letos na jaře zasvěcený prezentaci členů Asociace soukromého zemědělství ČR s názvem Návrat ke kořenům.

V neposlední řadě se návštěvníci mohou těšit na pestrý doprovodný program, jenž mimo jiné zahrnuje workshopy, hudební vystoupení na pódiu ve venkovním areálu Samba, aktivity pro děti a také odpočinkové zóny.

SOUHRNNÉ INFORMACE:
Flora Olomouc 2022
Termín: čtvrtek 21. až neděle 24. dubna 2022
Místo: Výstaviště Flora Olomouc
Čas konání: čtvrtek - sobota 9:00 - 18:00, neděle 9:00 - 17:00
Základní vstupné: 170 Kč na místě, online zvýhodněné: do 31. 3. cena 137, od 1. 4. do 13. 4. cena 147 Kč, poté cena 157 Kč.
Aktuální informace a prodej vstupenek na: www.flora-ol.cz
FB událost: https://www.facebook.com/events/1127656114441879 

ZÁKLADNÍ ROZDĚLENÍ EXPOZIC:
Pavilon A: Květy a světy - hlavní expozice
Přístavba pavilon A přízemí: Z minulosti do budoucnosti – expozice ČZS
Přístavba pavilon A patro: Prezentace odborných škol – expozice zahradnických a uměleckých škol
Galerie pavilon A: Rostliny kolem nás – expozice květin, skalniček, sukulentů, kaktusů i masožravých rostlin
Pavilon E: Tradice s fantazií - výstava bonsají
Oranžerie: Květy v umění – výstava fotografií a floristická výzdoba
Pavilon H: Návrat ke kořenům – prezentace členů Asociace soukromého zemědělství ČR
Venkovní areál výstaviště a pavilon G: Zahradnické trhy
Areál Samba: doprovodný program

Floristický doprovodný program:

Čtvrtek 21.4.

10:00    Slavnostní zahájení a křest nové odrůdy narcisu

                Komorní soubor Moravské filharmonie Olomouc

14:00    Floristická show | Zdeněk Kupilík

Pátek 22.4.

10:30     Floristická show | Tamás Vigh

14:00     Floristická show | Tamás Vigh

20:00     Večerní prohlídka

  • jedinečná atmosféra hlavní expozice s autorským komentářem
  • ochutnávka módní přehlídky Czech Fashion Night
  • koncert dámského smyčcového kvarteta BELADONA QUARTET

Sobota 23.4.

10:30     Floristická show | Milan Dopita

14:00     Floristická show | Milan Dopita

Neděle 24.4.

10:30     Floristická show | Klára Franc Vavříková

14:00     Floristická show | Klára Franc Vavříková

Záštitu nad akcí převzali ministr zemědělství Ing. Zdeněk Nekula, ministr kultury Mgr. Martin Baxa, hejtman Olomouckého kraje Ing. Josef Suchánek a primátor statutárního města Olomouce Mgr. Miroslav Žbánek, MPA.
Souběžně s výstavou Flora Olomouc 2022 se v sobotu 23. a v neděli 24. 4. koná Olomoucký tvarůžkový festival. Akci pořádá Magistrát města Olomouce.

SPECIÁLNÍ SLEVY PRO ZÁJEZDY:

Výstaviště Flora Olomouc nabízí možnost získání 20% slevy ze vstupného při pořádání zájezdů – sleva platí v případě závazného objednání minimálního počtu 20 ks vstupenek do 4. 4. 2022.
SPECIÁLNÍ NABÍDKA PRO ČLENY ČZS:
Organizované zájezdy členů Českého zahrádkářského svazu mají v letošním roce možnost získat 30% slevu ze vstupného. Objednávku je nutné poslat do 4. 4. 2022, minimální počet vstupenek 20 ks.*

Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc a. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down