18.06.2018 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jubilejní Havířov v květech

V nejmladším městě České republiky, Havířově, se po dvouleté přestávce konaly třetí červnovou sobotu květinové slavnosti. Tisíce lidí tak opět zaplavily ulice města, aby se stali součástí slavnostního průvodu, pokochali se krásou floristických výtvorů či shlédli pěvecká vystoupení v podaní známých protagonistů naší hudební scény.

Letošní dvacátý ročník Havířova v květech se nesl v duchu oslav 100. výročí založení naší republiky, pod názvem České století. V čele téměř hodinu trvajícího květinového korza tak nechyběly alegorie připomínající slavné osobnosti naší historie včetně našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka. Tradičně v průvodu kráčí za doprovodu dechových kapel zástupci místních zájmových spolků a organizací. Nechybí zde vystoupení pěveckých a tanečních skupin, mažoretek a sportovních oddílů. Hlavní ozdobou průvodu však bylo jedenáct květinami přizdobených automobilu, kočárů a bryček. Na jejich výzdobě se pod vedením Ing. Kláry Fran Vavříkové podíleli jak samotní členové Svazu květinářů a floristů, tak i studenti zahradnických škol, pro které to byla jedinečná příležitost se stát součástí tak velkého projektu.

Celý text článku včetně fotografií večerníčkových postav zhotovených z květin naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 5/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down