04.03.2021 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

JARNÍ TRENDY 2021

Nizozemská reklamní a marketinková agentura iBulb zabývající se propagací cibulových a hlíznatých rostlin každoročně ve spolupráci se svými partnerskými organizacemi udává trendy pro nadcházející jarní období. Klíčovými faktory určujícími letošní styly jsou: udržitelnost, soběstačnost, společenská odpovědnost, individualita, přirozenost, lidskost a empatie.

Vyvážený biotop

Změna klimatu nás nutí si uvědomit, že se něco musí změnit. Bezstarostná konzumace už není něco, co můžeme déle dělat. Udržitelnost je proto důležitým tématem nejen pro spotřebitele, ale také pro designéry.
Mnoho mladých návrhářů hledá nové materiály a udržitelnější způsoby výroby. Zelenou mají zejména materiály na biologické bázi. Jsou vyrobeny z obnovitelných surovin, jako je škrob, cukr, celulóza, laktóza nebo bílkoviny, což je činí kompostovatelnými nebo recyklovatelnými. Experimenty se také provádějí se samorostoucími surovinami,
jako je například mycelium. Tato vlákna hub slouží jako základ pro produkci pevného materiálu k všestrannému využití, například pro výrobu produktů do interiéru či obalového materiálu. Kombinací těchto nových materiálů s přírodními barvami, obohacených o nové žlutozelené odstíny, docílíte harmonie a příjemného pocitu.

Tvary
Zastoupeny jsou tvary organické i nepravidelné, drsného a industriálního vzezření.
Barvy
Paleta barev přírodních odstínů. Modro-zelené tóny z posledních let ustupují žlutozeleným odstínům, jako je olivově zelená, mechově zelená a limetkově zelená. Přítomnost industriální modré a cihlově červené dodává barevnému schématu drsný nádech.
Vzory
Dominují přírodní struktury, imitace přírodních materiálů, jako je kámen, dřevo a textil. Nechybí ani tečkované vzory připomínající plísňovou kulturu.
Materiály
Trendu dominují udržitelné materiály. Patří mezi ně velké množství novinek, jako jsou materiály na biologické bázi. Podmínkou pro použití materiálů nepřírodní povahy je, že musí být recyklovatelné. Spotřebitelé čím dál více očekávají
od výrobců, že se v tomto ohledu budou chovat zodpovědně.

Prezentaci ostatních trendů včetně inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 2021.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down