22.01.2018 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jarní FOR DECOR & HOME

Druhý ročník jarní etapy kontraktačního veletrhu dekorací a bytových doplňků zaznamenal nárůst zájmu jak ze strany vystavovatelů, tak i návštěvníků. U jednotlivých vystavovatelů se návštěvníci mohli seznámit s trendy na nastávající jaro, valentýn i Vánoce pro rok 2018.

Na doprovodném programu se podílelo také naše vydavatelství. V průběhu všech tří dnů konání veletrhu jsme připravili inspirativní expozici s jarní tematikou spojenou se čtyřmi hodinovými floristickými předváděcími bloky. Letos, nechala pod pokličku své tvorby nahlédnout floristka Ing. Pavlína Švecová. Naši výstavní plochu tentokrát zaplavily pestré barvy a vzory, které do interiéru vnesou optimistickou náladu. Hlavním cílem bylo ukázat návštěvníkům z řad odborné i laické veřejnosti, jakým způsobem lze pracovat s trendy, které nemusejí být určující, ale lze se jimi inspirovat a s pomocí drobných obměn a dekorací ozvláštnit naše domovy i komerční interiéry.

Z toho také vycházela Pavlína Švecová při vytváření floristických prací. Během jejích vstupů vznikla objemnější aranžmá a kytice, čímž předvedla publiku, že floristika je řemeslem vyžadujícím znalosti, um i praxi. Zároveň však ukázala mnoho zajímavých tipů, jak si i laik může snadno vytvořit drobnou nevšední jarní dekoraci. Pracovala zejména s přírodninami, podělila se o své zkušenosti jak využít i zdánlivě obyčejné či zbytkové materiály. Předvedla časově i materiálově nenáročné variace přízdob hrnkových květin, kterými lze rostlinám dodat přidanou hodnotu a odlišit tím svůj produkt od komerčně nabízených rychlených rostlin v supermarketech.

Na vytvoření inspirativní expozice se sponzorsky podílely společnosti H Design, která zapůjčila bytové doplňky, Kika nábytek, stromy zapůjčila Okrasná školka Ďáblice – Lesy hl. m. Prahy a rostlinný materiál do expozice i pro předváděcí show sponzorsky podpořila společnost Azalea Chlumec s. r. o., pod značkou Česká květina. Všem, kteří se na letošní jarní expozici děkujeme za spolupráci.

Více inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 2/2018.

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down