02.07.2018 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hvězdy stříbrného plátna na Polabském motýlovi 2018

Tématem 18. ročníku floristické soutěže určené pro studenty a učně zahradnických a zemědělských škol a učilišť se stala kinematografie meziválečného období – obor, ve kterém jsme tehdy patřili mezi světovou špičku. Letošní ročník Polabského motýla, tak byl věnován úspěšným snímkům a hereckým hvězdám éry první republiky.

Vyhlašovatelem 18. ročníku floristického klání Polabský motýl 2018 byl Svaz květinářů a floristů ČR a Výstaviště Lysá nad Labem. Dovednosti a vědomosti, včetně týmové spolupráce a komunikace, sedmi soutěžních týmů prověřily tři soutěžní disciplíny. Prvním úkolem pro celé družstvo bylo v soutěžním čase 300 minut zhotovit pozvánku na premiéru filmu – plakát, jenž musí znázorňovat nejen vybranou hvězdu stříbrného plátna a film, ale jeho součástí je i propagace vlastní školy. Výsledné dílo nesmělo přesáhnout velikost 1 x 2,5 m, požadavek na trvanlivost byl dán délkou výstavy, tj. pět dní.

Text a foto: Arnošt Jílek

Celý text článku včetně fotografií prací všech soutěžních družstev naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 4/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down