17.11.2022 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Advent & Vánoce

Nadcházející sváteční období adventu a Vánoc si žádá důstojná aranžmá. Od působivých adventních věnců zvěstující příchod Vánoc, přes opulentně nazdobené vánoční stromky, až po elegantní stolní partery, jenž dodají štědrovečerní tabuli slavnostní ráz.

Inspirací vám může být následující ukázka dvou barevně a stylově zcela odlišných kolekcí adventních a vánočních dekorací, které v rámci prezentace sezónní nabídky rostlinného a dekorativního zboží vytvořila pro pražskou provozovnu velkoobchodu Klia® CZ, s. r. o., naše přední floristka Lucie Kulmanová.

První set dekorací je laděn do jemných a svěžích odstínů mentolové, trendy barvy, jenž působí uklidňujícím dojmem. Zatímco figurální motivy dodávají dekoracím na hravosti, atmosféru domova dotváří látkové přízdoby. Dekorace v nadčasové mentolové barvě působí svěže, přesto však nenásilně. Svojí přítomností oživí každý interiér.

Druhá kolekce je inspirována přírodou, lesním společenstvem ve všech jeho podobách. Zemité odstíny se střídají se svěží zelenou barvou, barvou života a naděje. Symbolicky, tak odkazují na samotnou podstatu Vánoc. Období hojnosti je zde zastoupeno množstvím darů přírody, lesními plody. Zakomponované umělé paroží odkazuje na nespoutanou divokost lesní přírody.

Lesk a třpyt elegantně působícím dekoracím dodávají nádoby, do kterých jsou naaranžovány. Výběrem rostlinného a dekoračního materiálu jsou tyto dekorace předurčeny k umístění do rustikálního prostředí, svým neutrálním barevným laděním a designovým provedením však najdou uplatnění i v moderním interiéru.

Fotografie z kolekcí adventních a vánočních dekorací naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 6/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down