Jedním z požadavků na adventní a vánoční dekorace je trvanlivost. Do popředí zájmu se tak při tvorbě adventních věnců, vánočních parterů a svícnů atd. dostávají sušené a umělé květiny. Díky novým výrobním technologiím a materiálům působí velice věrohodně. V kombinaci s přírodním materiálem a dekorativními přízdobami tak nachází ve vánoční floristice široké možnosti uplatnění.

Jednou z firem zaměřenou na výrobu, dovoz a prodej sušených, stabilizovaných a umělých květin a dekorací je v České republice společnost CANEA. Na svých pobočkách v Praze a Ostravě nabízí v každé oblasti zmiňovaného segmentu nepřeberné množství produktů v pestré druhové, velikostní i barevné škále. Kromě prodejní činnosti se společnost věnuje i vzdělávacím aktivitám. Každoročně pořádá inspirativní semináře, prostřednictvím kterých seznamuje své zákazníky nejenom s aktuálním sortimentem nabízeného zboží, ale formou názorných ukázek, i se způsoby jeho použití ve floristické tvorbě.

Celý text článku, včetně inspirativních fotografií, naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 6/2019.

Advent a Vánoce jsou obdobím setkávání se s rodinou, přáteli či obchodními partnery. Nejinak tomu je i na Zámku Stránov v obci Jizerní Vtelno nedaleko Mladé Boleslavi. Majitelé panství zde každoročně pořádají pro širokou veřejnost adventní koncert v kostele sv. Václava následovaný prodejní výstavou vánočních dekorací v podání Violy Zeithamlové.

Přestože je Viola zastáncem živých řezaných květin, tentokrát se rozhodla vyzdobit novorenesanční zámecké prostory dekoracemi zhotovenými z trvanlivých materiálů. Aranžmá zhotovená kombinací sušených, umělých či stabilizovaných květiny s přírodním materiálem stylově i barevně ladila s výmalbou či mobiliářem interiéru, ve kterém byla vystavena.

Do vánočně vyzdobených zámeckých komnat Zámku Stránov můžete nahlédnou formou obrazové reportáže uveřejněné v tištěné verzi časopisu Floristika č. 6/2019.

 

 

Stalo se již tradicí, že obchodní skupina Vonekl s. r. o. a Klia CZ s. r. o. pořádá pro své zákazníky a zájemce o aranžování květin několikrát do roka inspirativní vzdělávací semináře.

Prostřednictvím názorných ukázek prezentuje nejenom nabízený rostlinný a dekoračním materiál včetně novinek a aktuálních trendů, ale seznamuje zájemce i s novými floristickými technikami. Největší zájem je tradičně o semináře se svatební a vánoční tematikou.

Na následujících stránkách vám přinášíme výběr adventních a vánočních dekorací zhotovených v rámci seminářů pořádaných na pražské a brněnské pobočce společnosti v podání Karolíny Žáčkové, Jaromíra Kokeše a Filipa Bracka.

Prezentaci zhotovených prací naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 6/2018.

Velkoobchod Klia. CZ s. r. o. a Vonekl patří mezi naše přední dovozce a prodejce řezaných a hrnkových rostlin, dekoračních přízdob a floristického technického materiálu. Kromě obchodní činnosti se aktivně podílí i na zvyšování úrovně floristického oboru. Děje se tak prostřednictvím odborných seminářů, workshopů a předváděcích akcí pořádaných v průběhu roku na pobočkách společnosti.

Účastníci vzdělávacích akcí zde mají jedinečnou příležitost se prostřednictvím názorných ukázek nejen inspirovat a seznámit se s novinkami v nabízeném sortimentu – jak s nimi pracovat a využít ve floristické tvorbě, ale i novými floristickými technikami a prodejnými dovednostmi. Odbornost pořádaných akcí je garantována účastí lektorů s dlouholetou praxí a držiteli prestižních floristických ocenění. Hlavními protagonisty vánočního semináře konaném v pobočce Klia Praha se tentokrát stali držitelé titulu Mistr florista, získaný vítězstvím na mistrovství floristů ČR Děčínská kotva, Klára Franc Vavříková a Jaromír Kokeš.

Více informací a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 6/2016.

V křesťanské víře je advent obdobím duchovní přípravy na příchod Spasitele, časem rozjímaní a dobročinnosti. Pro
ostatní je obdobím klidu, rodinné pospolitosti a setkání s přáteli.

Ne náhodu si tak brněnský velkoobchod s floristickým zbožím Storge zvolil první adventní neděli k setkání se svými zákazníky a obchodními partnery. Jako projev poděkování za celoroční přízeň pro ně zorganizoval charitativní adventní show, jejíž finanční výtěžek byl věnován Fondu ohrožených dětí. Hlavními aktéry předváděcí akce se stali dvorní floristé velkoobchodu Storge –Marie Bittnerová a Přemysl Hytych. V průběhu dvou vstupů zhotovili před zraky diváků přes dvě desítky adventních a vánočních dekorací. Návštěvníci tak měli možnost se seznámit s širokým sortimentem a možnostmi  použití nabízeného zboží, a to jak v sekci řezaných a hrnkových rostlin, tak i dekorativních nádob a doplňků. Přestože většina zhotovených prací byla vzhledem k charakteru akce opulentního provedení, pro návštěvníky akce posloužily jako cenný zdroj nápadů a inspirace, jenž mohou realizovat v minimalističtějším provedení. Pevně věříme, že následující dekorace vás naladí do stejné sváteční atmosféry, jaká panovala první adventní neděli v Brně.

Více inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 6/2016.

 

 

 

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down