18.03.2022 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Žlutý posel jara z jižní polokoule

Svaz květinářů a floristů České republiky představuje pro nás spíše netradiční jarní květinu Calceolarii. O kolik je jiná než všudypřítomná primulka?

Malebný český název pantoflíček poukazuje na tvar květu  Calceolarie.  Původní druhy pantoflíčků najdeme v horských lesích Peru nebo Chile. Pantoflíček ve své domovině roste jako jednoletá bylina, která vítá jaro.

U nás příliš vyhledávaný ještě není. Jeho kouzelný shluk trochu nabubřelých květů v jarních odstínech žluté je rámován růžicí světle zelených, lehce chlupatých listů, které jakoby chránily hnízdo umě vymalovaných kraslic. Pantoflíček není nositelem jen žluté barvy, umí i oranžovou a červenou. Všechny možné odstíny těchto barev pak kombinuje do neméně zajímavých ornamentů.

Svými nároky a použitím nezapře jarní bylinu. Stejně jako vzpomínaná primulka (petrklíč) i pantoflíček vyžaduje chladné prostředí, rozptýlené světlo, vydatnou zálivku, ale ne stálou vodu na kořenech. Pokud zaschne, velmi rychle jeho měkké listy zavadnou a ztratí na kráse. Přetopený pokoj snese jen krátkodobě, pak se takové nepohodlí projeví na jeho kráse.

Pantoflíček je vhodné použít jako jarní hrnkovou květinu do truhlíků nebo sesazovaných nádob s ostatními jarními hrnkovkami, a to do prostředí verand, zimních zahrad, chráněných balkónů a všude tam, kde nehrozí mráz, ale je příjemné jarní chladno kolem 12–15 stupňů Celsia.

Žlutá barva společně s modrou je nyní poslem naděje, touhy po míru a sjednocení celého světa. Osázejte své okolí žlutými a modrými květy jara.*

Zdroj: SKF ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down