14.01.2011 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zelený svět, veletrh nejen pro zahradníky

Skutečnost, že se profesionální zahradnický veletrh Zelený svět začíná stávat nejen doménou zahradníků, ale i odborné floristické veřejnosti potvrdil již loňský ročník a definitivně to stvrdil právě ten letošní jedenáctý, který proběhl ve dnech 3. a 4. září 2010 na brněnském výstavišti.

Celkem na sto vystavovatelů z České republiky, ale i Slovenska, Polska, Maďarska, Německa, Rakouska a Nizozemí zaplnilo svými expozicemi plochu 6300 m2. Nepřehlédnutelná byla i přítomnost vystavujících firem zaměřených právě na prodej floristických doplňků, květin a jiných produktů. V průběhu dvoudenního konání veletrhu navštívilo akci přes 2500 návštěvníků, a to zejména z řad odborné veřejnosti.
Floristé nebyli ani letos nijak opomenuti, připraven byl zajímavý doprovodný program, soutěž Svatební kytice roku a speciální Vánoční trendová expozice. Své umění předvedli v Brně špičkoví slovenští a čeští floristé, kteří se podíleli na všech zmiňovaných akcích. Novinkou veletrhu byla právě soutěž Svatební kytice roku, které se napoprvé zúčastnilo 26 soutěžících a trendová expozice s vánoční tématikou. Tuto průchozí expozici o velikosti 169 m2 vytvořili za pomoci partnerů celého projektu floristé Michal Haut, Jarmila Pejpalová, Jaromír Kokeš a Přemysl Hytych. Speciální vánoční příloha, které se do vašich rukou dostalo s předchozím číslem časopisu Floristika, jen potvrdilo, že se bylo opravdu na co dívat. Chybět nemohl ani odborný doprovodný program v podobě dvou předváděcích bloků, o které se postarali floristé Petr Matuška, Jaromír Kokeš a Maroš Petic ze Slovenska. Závěr posledního dne pak tradičně dovršila přehlídka soutěžních svatebních kytic spolu s kolekcí šatů svatebního salonu Näive a přehlídky dvou kolekcí květinových modelů od Róberta Bartolena a dvojice Marie Bittnerová a Iveta Řádková. Stejně jako v loňském roce, tak i letos z této přehlídky vznikne v limitované edici kalendář Green World 2011, kde budou prezentovány všechny modely. S jednotlivými částmi floristického programu se budete moci rovněž podrobně seznámit prostřednictvím reportáží, které budou průběžně zveřejňovány v následujících číslech tohoto časopisu.
Myšlenka organizátora veletrhu, Asociace zahradnického výstavnictví, udělat z veletrhu Zelený svět něco jako malý Essen po česku se díky těmto iniciativám může v příštích letech stát skutečností. Úroveň, která se rok od roku neustále zvyšuje tuto skutečnost jen potvrzuje. Pořádní floristických aktivit v tak velkém rozsahu a kvalitě by nebylo možné bez podpory sponzorských partnerů. Velké díky proto patří generálnímu partnerovi firmě Storge s. r. o., mediálním partnerům, profesním svazům, členům AZV, celému tvůrčímu a organizačnímu týmu a všem ostatním, kteří na celém floristickém programu podíleli.
Pevně věřím, že s jejich podporou se máme na co těšit i v tom nadcházejícím ročníku Zeleného světa, který se bude konat 2. a 3. září 2011.

Vyvrcholením doprovodného floristického programu na letošním jedenáctém ročníku mezinárodního zahradnického veletrhu Zelený svět se stala přehlídka dvou kolekcí květinových modelů od Róberta Bartolena a dvojice Marie Bittnerová a Iveta Řádková. Několik modelů z této velkolepé přehlídky, která sklidila opakovaný aplaus publika,Vám přinášíme na následující stránce.

Text Ing. Marie Bittnerová Foto Petr Volgemut

Více informací a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 6/2010.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down