10.12.2012 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za Vánoční inspirací do Nixe

Předvánoční období je pro floristy, na rozdíl od dětí, které netrpělivě odpočítávají dny, kdy budou vybalovat dárky pod Vánočním stromkem, velmi hektické a náročné.
Pro přípravy všech typických dekorací jako jsou adventní věnce, svícny, vánoční stromy a mnoho dalšího je třeba včas zajistit dostatečné množství přízdob, rozličných stuh, mašlí ale také dárkových sáčků a balících papírů.
Jedním z tipů, kde lze pořídit nepřeberné množství těchto materiálů, může být společnost Nixe, s.r.o. Do jejich provozovny jsme se vydali načerpat inspiraci pro nejkrásnější svátky v roce a zjistit jak firma s tak důležitým sortimentem pracuje.

Nixe, s.r.o. sídlící v malé vesničce Radošovice nedaleko Strakonic se během svého působení rozrostla a dnes zaměstnává kolem dvaceti zaměstnanců. Že na našem trhu patří mezi stálice potvrzuje i kulaté výročí, které tato společnost v loňském roce oslavila – totiž úctyhodných 20 let od svého založení.
Firma se zaměřuje především na výrobou a prodej dekoračních obalových materiálů s vysokou variabilitou jejich použití. V sortimentu nalézáme spousty variací stuh, balících papírů, dekorativních fólií, dárkových sáčků a doplňkových materiálů jako jsou drátky, zápichy, plechové či filcové obaly na hrnkové rostliny, ronda v mnoha barevných provedeních (nově také v oblíbené fialové barvě) a mnoho dalšího.
Zhruba polovinu ze širokého portfolia nabízených výrobků si Nixe s.r.o. vyrábí přímo v Radošovicích, další materiály přiváží od vybraných dodavatelů z Evropy a Asie.

Stuha s logem – účelný marketingový nástroj Počátky podnikání společnost zaměřila na výrobou polypropylenových rukávů, po kterých sice v současné době není již taková poptávka, nicméně i dnes si své zákazníky nacházejí. Postupem času se výrobní činnost firmy samozřejmě dále rozšiřovala. Například o velmi žádané, a to převážně v období Vánoc, polypropylenové sáčky různých velikostí a barev, jejichž výroba je specializací této společnosti již více než 15 let.
Nezanedbatelnou činností firmy je potisk stuh pro reklamní, propagační, upomínkové ale i dekorační účely. Nejčastější je jednobarevný i plnobarevný potisk stuh různých šířek od 10mm až po 40 mm výjimkou však není ani 100 mm.
Samotný potisk se provádí pomocí čtyř technologií na specializovaných strojích. Ty jsou schopny potisknout stuhy atlasové, taftové,saténové, metalické ale i plastové. Pro látkové, které jsou nejžádanější právě v období Vánoc se využívá offsetová a sítotisková technologie. Velmi oblíbená je také organza, kterou nabízejí v tak široké škále barev, aby uspokojila i nejnáročnější požadavky zákazníků, jak zdůraznila Andrea Hurská, vedoucí obchodního oddělení.
Té jsme se také zeptali jaké mechanismy společnost využívá v tolik přetřásané krizi, kdy je na pořadu dne boj o každého zákazníka ve všech obchodních směrech.
Dozvěděli jsme se, že Nixe ve snaze vyjít všem zákazníkům vstříc, neustále sleduje trendy v barvách i materiálech a pružně na ně reaguje svou nabídkou.

Sortiment dostupný i z pohodlí domova S rozšiřujícím se portfoliem ale logicky rostou nároky na uskladnění materiálu a proto společnost přikoupila další objekty a v místě provozovny vybudovala dostatečné skladovací prostory. Zde si klienti, (mezi které patří velkoobchody, maloobchody, markety ale i maloodběratelé) mohou pohodlně vybrat ze 17 tisíc přehledně seřazených položek, které jsou v momentální nabídce.
Osobní odběr ale není zdaleka jedinou možností jak od Nixe s.r.o. nakoupit. Přehled o kompletním sortimentu a možnost nákupu firma svým zákazníkům nabízí také z pohodlí svého domova prostřednictvím e-shopu. Žádaný je také ale tzv. ambulantní prodej, který zajišťují čtyři auta, která po celý týden rozvážejí zboží po různých regionech. V každém voze najdete rozdílný sortiment.

Vánoce – vždy něco nového Jak již bylo zmíněno v úvodu, zásadním prodejním obdobím pro Nixe jsou Vánoce. Již koncem srpna začíná příprava a postupně i výroba vánočního zboží.
Společnost pro své zákazníky připravuje každý rok ve svém sortimentu nějaké novinky. Jedná se především o aktuální barevně laděné přízdoby, podle současných trendů. Letošním Vánocům budou například vévodit přírodní odstíny jako jsou hnědá, smetanová i variace moderní fialové a tyrkysové barvy. Nezapomíná se samozřejmě na klasické barevné pojetí v podobě kombinací červené, zelené a zlaté.
Firma Nixe také patří mezi jedny z posledních firem v České republice, která vyrábí velmi žádané dárkové sáčky. Jedná se o polypropylenové sáčky s průhlednou svrchní vrstvou dostupné v mnoha barevných provedeních. Motivy na ně se každý rok obměňují. Tím letošním se staly „Samoty“ nazvané podle seskupení zasněžených chaloupek v krajině.Vzory a návrhy pocházejí z dílny grafičky, kterou firma sama zaměstnává. Inspiraci, další kreativní nápady a trendy jezdí čerpat mimo jiné, také na veletrhy do zahraničí.

Text Jana Lapáčková

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down