10.10.2011 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za chvíli jsou tady!

O kom či o čem je řeč? Přece o Vánocích, o svátku, který u nás patří k nejoblíbenějším. Pro věřící jsou symbolem příchodu Spasitele, pro ostatní symbolickým návratem slunovratu. Vzájemným obdarováním si vyjadřujeme lásku, náklonnost a vděčnost.

Pro mnohé floristy přichází nejvíce pracovně náročné období roku. Letos vychází první adventní neděle již na 27. listopad, a tak po shonu spojeném s přípravou dušičkových a podzimních dekoracích, již nezbude mnoho času na odpočinek. Přípravu na vánoční výzdobu obchodu a přípravu vhodných dekorací nelze oddalovat. Můžeme se jí věnovat i při případných volných chvilkách v obchodě.

Inspirace z Brna
Na letošním Zeleném světe nebyla o vánoční inspirace nouze. Po loňském premiérovém zařazení do programu veletrhu prezentovali čtyři čeští floristé své představy a nápady pro letošní Vánoce. Marie Bittnerová, Přemysl Hytych, Jaromír Kokeš a Petr Kopáč představili čtyři různá pojetí pro výzdobu v průběhu vánočních dní. Jejich pracím se věnuje samostatná příloha časopisu Floristika s názvem Vánoční inspirace 2011.

Nejen nápady českých floristů
V průběhu Zeleného světa 2011 přišly na řadu i mnohé předváděčky a vyhlášení soutěže Svatební kytice roku 2012. Podrobnější reportáž o tomto povedeném veletrhu přinášíme na stránce 34 tohoto čísla. V tomto článku se budeme přednostně věnovat dekoracím, jež v průběhu dvou předváděcích akcí připravila Marie Bittnerová společně s Přemyslem Hytychem. Na předváděcím molu se s nimi představila i nizozemská floristka Jolanda de Goede. Ta provozuje nedaleko Aalsmeeru vlastní květinový obchod.
V průběhu dvou předváděcích akcí se zaměřili především na podzimní a vánoční dekorace. Všechen materiál, který používali, pocházel z velkoobchodu Storge. Zaměřme se nyní na vánoční dekorace z rukou našich i zahraničních floristických špiček.

FOTO Břetislav Podolník

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down