03.12.2012 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vytrvalé dekorace ze sušiny

Období adventu a Vánoc patří k největším svátkům v roce. Tou dobou téměř všichni zkrášlují své domovy. Abychom po celou dobu měli ve svých domácnostech sváteční náladu, nabízí se volit dekorace z trvalejších materiálů.

Adventní čas začíná první nedělí mezi 27. listopadem a 3. prosincem a konec připadá na Štědrý večer. V průběhu adventních nedělí zapalujeme svíčky na adventním věnci – tradičním symbolu blížících se Vánoc. Podle křesťanských tradic byla doba adventu spojena s půstem, odpočinkem a zastavením se během dlouhých prosincových večerů. Toto období následně vrcholilo Štědrým večerem a svátky po něm následujícími.
Přestože označení železná, bronzová a zlatá neděle původně nejsou součástí křesťanských tradic, ale pouhým marketingovým tahem obchodníků, tyto dny nám připomínají blížící se svátky. A právě tehdy se na výzdobu svých domácností zaměřují i ti, kteří květinové dekorace po zbytek roku opomíjejí. Pro toto období jsou velmi vhodné dekorace ze sušiny a neživých materiálů, které bez újmy vydrží dlouhé tři týdny adventu a následující svátky až do Tří králů.
Společnost Bohemiaseed s.r.o. pořádala ve spolupráci s velkoobchody Rosa, Ar. G.Delta, s.r.o. a Tiliaargentea, s.r.o., každoroční předváděcí akce na téma Vánoční inspirace ve svých pobočkách v Brně a v Praze Lipencích. V brněnské pobočce svou kreativitu předvedl florista Petr Matuška. Letos Petr vsadil na kombinaci materiálů a jejich kontrast ve struktuře, laděných do jedné barvy. Vytvořil elegantní dekorace v odstínech bílé, zelené, tradiční červené a kombinaci bílé a zelené. Zásadní myšlenkou bylo sjednotit výzdobu celého interiéru materiálově i barevně. Od vstupních dveří ozdobených věncem, přes kytici, adventní věnec nebo aranžmá, vše na sebe navazuje a opakování prvků v dekoracích udává kompozici jasný řád. Přízdoby Petr doporučuje volit střídmě. Základ všech výtvorů byl tvořen sušinou přizdobenou vánočními baňkami. Takto zvolené dekorace tón v tónu neruší a zároveň vyzdobený interiér dýchá sváteční atmosférou.

TEXT A FOTO Daniela Urešová

Více inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 6/2012

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down