18.11.2016 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstavy, seminář i charitativní akce

Ve středu 21. září 2016 se ve slovenských Piešťanoch uskutečnil již 23. ročník národní soutěže ve vázání a aranžovaní květů s mezinárodní účastí VICTORIA REGIA 2016 – Majstrovstvá Slovenska vo floristike, Skills Slovakia.

Floristická soutěž Victoria Regia je nejvýznamnější a neprestižnější floristickou událostí Slovenska. Je již zvykem, že se této slovenské soutěže s dlouholetou tradicí účastní i čeští floristé. Na letošním ročníku zářili hned dva. Mistrem Slovenské republiky ve floristice v kategorii senior se na rok 2016 stala Ing. Klára Franc Vavříková. Milým překvapením byl i úspěch Klářiny dcery Stelly Vavříkové, která v celkovém pořadí kategorie žáků základních škol při své floristické premiéře obsadila skvělé druhé místo.
Tím ovšem výčet českých úspěchů na letošním slovenském floristickém mistrovství nekončí. V kategorii juniorů, studentů středních zahradnických škol, triumfoval Filip Bracek, student Střední zahradnické školy v Rajhradě, který se tak stal juniorským floristickým Mistrem Slovenska pro rok 2016. Tento titul byl pro rajhradskou zahradnickou školu pověstnou třešničkou na dortu při oslavách 115. výročí založení školy, které se uskutečnily v Rajhradě v sobotu 24. září.
Aktuální trendy ve výuce Floristiky

SKF ČR ve spolupráci s lednickou Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity v Brně a za významného finančního přispění Ministerstva zemědělství ČR připravil pro pedagogy středních a vysokých zahradnických škol a vybrané studenty zahradnických oborů pracovní seminář pod názvem Aktuální trendy ve výuce Floristiky. Vzdělávací akce se uskuteční ve dnech 14. a 15. 11. 2016 v prostorách Zahradnické fakulty v Lednici. Seminář bude rozdělen na úvodní kratší teoretickou část a vlastní tvorbu ve formě workshopu. Obě části proběhnou pod taktovkou Mistra floristu ČR 2016 Jaromíra Kokeše a Mistryně floristky z roku 2014 Ing. Kláry Franc Vavříkové a budeme se věnovat vánočnímu tématu v celé jeho komplexnosti, budete proto vytvářet v týmech jednotlivé ucelené vánoční kolekce v duchu různých trendů a stylů. V úvodní teoretičtější přednášce vám lektoři prozradí, jak vznikají trendy, jak se vybírají materiály a doplňky, jak vzniká rozpočet a jak k takovému projektu přistoupit. Přednášející se budou věnovat i komerční stránce Vánoc – jak pracovat efektivně a ekonomicky výhodně, jak to chodí v květinářství, o propojení škol a reálného floristického provozu a o spoustě dalších zajímavých témat. V teoretické části lektoři předvedou i některé nejdůležitější techniky a nové postupy nezbytné při přípravách vánočních dekorací. V praktické části – wokshopu následně budete v týmech vytvářet adventní věnec, vánoční kytici, dekorace/svícen na štědrovečerní stůl, vánoční stromeček jednu větší vánoční prostorovou instalaci. Po celou dobu workshopu a tvoření se budou oba zkušení lektoři postupně individuálně věnovat při práci jednotlivým týmům, korigovat, pomáhat, radit, navrhovat vhodná řešení atd.
Seminář je bezplatný, materiál pro workshop dostane každý účastník na místě, je potřeba si vzít veškeré floristické nářadí, s kterým jste zvyklí pracovat, případně dráty, elektrikářské pásky a jiné podobné technické pomůcky.
Pro přihlášení na seminář a informace o ubytování pište na e-mailovou adresu svaz.skf@seznam.cz nebo volejte na číslo 777 182 381 (Tomáš Svoboda) do 9. 11. 2016.

 

 Kalendář Vánočních akcí

  • Adventní věnce 2016. Ve dnech 18.–25. 11. se uskuteční charitativní akce organizovaná společností Šance Olomouc, o. p. s. Na tvorbě adventních věnců se podílí členové SKF ČR, rodiny malých pacientů a přátelé onkologické kliniky. Věnce je možné zakoupit ve vestibulu hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Výtěžek z prodeje bude použit na zpříjemnění prostředí a vybavení kliniky.
  • Vánoční prodejní výstava v Zahradnictví Mikan v Chrudimi se otevře19. a 20. 11. a potrvá až do štědrého dne. Letos pod názvem Ladovské Vánoce.
  • 2. a 3. 12. se uskuteční Vánoční výstava České zahradnické akademie Mělník, souběžně s výstavou probíhá i den otevřených dveří.
  • Od 16. do 18. 12. navštivte Vánoční výstavu na Rybničním zámečku u Lednice. Jedná se o vánoční výstavu tvorby studentů floristiky Zahradnické fakulty MENDELU v Brně.
  • Na Mezinárodní vánoční výstavě na Střední škole zahradnické a technické Litomyšl najdete v termínu od 17.–19. 12. vánoční floristické výrobky, učebny s exotickými zvířaty a zemědělskou technikou nebo vánoční kavárnu.

 

Tex:  Tomáš Svoboda, tajemník SKF ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down