05.03.2024 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava Předjaří v Královské zahradě nabídne první jarní květiny i mladé umění

V Královské zahradě na Pražském hradě se od 7. do 17. března 2024 uskuteční tradiční výstava květin a umění Předjaří: Pokušení smyslů. Výběr uměleckých děl se však tentokrát neobrací do minulosti jako v předchozích ročnících, ale představí tvorbu umělců a umělkyň mladé generace. Výstava se koná pod záštitou Evy Pavlové, manželky prezidenta republiky.

Květiny a umění

V Empírovém skleníku Královské zahrady si návštěvníci vychutnají spojení dvou vábivých světů – květin a umění. Zahradnickou část výstavy Předjaří na Pražském hradě tvoří rychlené jarní cibuloviny pěstované ve sklenících v hradních zahradách. Připraveno je 43 odrůd tulipánů, 26 odrůd narcisů a 7 druhů drobných cibulovin, celkově kolem 4,5 tisíce květin. Květiny a probouzející se příroda jsou i ústředním motivem vybraných děl zastoupených umělců a umělkyň. Návštěvníci si prohlédnou obrazy, sochy a objekty 21 mladých tvůrců: Patrika Adamce, Dominika Běhala, Andreje Dúbravského, Tomáše Honze, Josefíny Jonášové, Miriam Kaminské, Ester Knapové, Jana Kováříka, Patrika Kriššáka, Pavlíny Kvita, Lizy Libenko, Laury Limbourg, Martina Mrkvy, Martina Mulače, Tomáše Němce, Magdalény Roztočilové, Iva Škuty, Kristýny Šormové, Jakuba Špaňhela, Ondřeje Vyhnánka a Evy Yurkové.

K výstavě je připraven také doprovodný program pro děti i dospělé. Nejmenším návštěvníkům nabídne o víkendech výtvarné dílny s edukátorkou, s jejíž pomocí si vyzkouší malbu běžnou i netradiční technikou. Zájemci se mohou dále zúčastnit komentovaných prohlídek Královské zahrady se zahradníky Pražského hradu nebo komentovaných prohlídek výstavy s kurátorkou Kristýnou Jirátovou a zastoupenými umělci.
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/vystava-predjari-v-kralovske-zahrade-bude-venovana

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down