04.09.2023 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava mistrovských prací ve Zwettlu začne o víkendu

Prestižní floristická škola Akademie für Naturgestaltung uzavírá každý ročník výstavou děl mistrovských zkoušek studentů. Letošní se ponese v duchu tématu Sculptura. Již v průběhu týdne tvoří budoucí absolventi rozměrná aranžmá, která si může veřejnost prohlédnout během víkendové výstavy v prostorách rakouského kláštera Zwettl Stift.

Floristika úzce propojená s přírodou je jednou z nejzásadnějších myšlenek, na nichž je postavena filosofie výuky. Dokonalá znalost barev, techniky a všech souvislostí, jež se pojí s mistrovskou floristickou tvorbou. Až meditativní tvorba s pokorou k přírodě a každé části rostlin v různých fázích vývoje. Nejen tyto prvky jsou součástí výuky "vysoké" floristiky, kterou lze propojit s komerční, a tím se odlišit od ostatních. Prolnout se s výjimečností přírody a přetransformovat ji do běžné floristické praxe. I tuto sféru studentům otevírá úspěšné zakončení náročného studia.

Studenti během absolutoria vytvoří aranžmá na téma Sculptura, smuteční dekorace, vázané kytice, svatební kytice, aranžmá z řezaných květin a sesazované nádoby.

Výstava proběhne v termínu 9.–10. 8. 2023, 10018 hod, v cisterciáckém klášteře Zwettl Stift.

Text a foto Daniela Urešová

Ilustrační fototgrafie jsou práce studentů z minulých ročníků.

Fotografie prací z výstavy vám přineseme v následujících číslech našich časopisů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down