29.03.2023 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

IPM Essen 2023

Letošní ročník největší výstavní evropské akce zahradnického sektoru je za námi. Po několikaleté odmlce se v druhé polovině ledna opět otevřely brány všem profesionálům a příznivcům veletrhu IPM Essen. Své novinky v oblasti rostlin, techniky, zahradních prvků a floristiky prezentovalo 1330 firem ze 46 zemí. Tuto výjimečnou událost si nenechalo ujít více než 40 000 návštěvníků ze 100 zemí.

Hala 1A na IPM ESSEN 2023 byla opět místem setkání floristů z celého světa. Hodně květů, méně listů, barevný retro vzhled a pastelové pudrově hnědé tóny – to byly převládající trendy v květinovém designu. „IPM ESSEN 2023 se prezentoval zeleně, důmyslně a s fantastickým, inovativním floristickým programem. Vystavovatelé v hale 5 oslovili své zákazníky zejména doplňky a výstavní plocha FDF World povzbudila svět floristiky. Sektor je inspirativní, motivovaný a má velmi dobrou pozici. Mimořádně pozoruhodný je také velký zájem a motivace mladých lidí. Našich komentovaných prohlídek se letos zúčastnilo velké množství tříd odborných škol,“ říká nadšeně prezident FDF Klaus Götz. Součástí strhujících živých show na unikátním otočném pódiu byla i kvalifikace na mezinárodní mistrovství mladých floristů Eurofleurs 2023 ve Slovinsku.

Nejen hala 1A, jíž dominovaly zejména plochy společností BLOOM´s a FDF World, je v Essenu floristickým centrem. Nedílnou součástí je i hala vymezená doplňkům a dekoracím. V expozicích převládaly zejména zemité a tmavé barvy či pastelové, od pudrové přes žlutou, růžovou, světle modrou a mentolovou. V trendu jsou stále povrchy imitující přírodní materiály, například dřevo nebo kámen.

Celý text spolu s dalšími inspirativními fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 2/2023*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down