29.10.2010 | 04:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výročí v barvách podzimu

Změna ročního období bývá i změnou pro lidské tělo. Tak jak přicházející podzim pomalu ubírá dni na délce, kazí tak mnoha lidem dobrou náladu. Jednou z cest, jak si poradit s podzimní depresí, může být vedle pouštění draků i pořízení krásné květinové dekorace.

A jelikož se říká „Darovaná radost, dvojitá radost“, samo se nabízí obdarování nám blízké osoby. Ať z důvodu výročí, narozenin či jenom pro zlepšení oné ponuré podzimní nálady.

Barva na prvním místě
Jedním z prvních úkolů při tvorbě květinové dekorace je volba barevného provedení. Pro letošní podzim patří mezi atraktivní barvy slonová kost, starorůžová, fialová, světle či tmavě béžová. Mezi nejžádanější barevné odstíny patří také červená, bílá, tyrkysová a zelená, které můžeme kombinovat s osvědčenou černou barvou.
Důležitá je i volba materiálu. Aby byly podzimní květinové dekorace opravdu stylové, rozhodně se neobejdou bez mnohých plodů, barevných listů i typických podzimních květin. Inspiraci můžeme nasbírat i při toulkách okolní přírodou. Stromy a keře se postupně zbavují své zeleně a zvolna přecházejí do odstínů žluté nebo načervenalé barvy.

Více informací a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 5/2010.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down