28.08.2016 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vřesy napříč Evropou

Co se na první pohled může zdát nenápadné, se v detailu jeví jako působivý designový objekt – vřesy (Calluna) a vřesovce (Erica). Těchto vřesovištních rostlin pokrývající větrem bičované pláně vřesovišť a rašelinišť, lemující lesní cesty a přiléhající ke skalnatým převisům existuje více než 860 druhů. Díky dlouholeté šlechtitelské práce jsou dnes k dostání v mnoha kultivarech. S jehlicovitými listy světle zelené, přes zelenkavě žluté až po temně zelené barvy. S květy, od klasické bílé a růžové, v široké škále odstínů červené a fialové.
Více informací a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 5/2016.

Jak rozdílné a přitom stále nápadité může být použití vřesů a vřesovců ve floristické tvorbě v různých zemích Evropy nám představí tři mistři ve svém oboru prostřednictvím následujících dekorací reprezentující  Skandinávský, Německý a Středomořský styl.

 

Italská opulentnost

Nejsou to pouze samotní Italové, kteří dělají ´´Bella Figura´´: na člověka mají dobře zapůsobit i květinové dekorace. ,,V Itálii musí být všechno tak trochu více opulentní, máme rádi mnoho doplňku a přízdob, milujeme vše ve velkém stylu“, dodává s velkým smíchem Annette Gottmann z provincie Belluno v severoitalském Benátsku. Dále zmiňuje ,,Pastelové odstínu vřesu se dobře kombinují například s výraznou barvou měchýřků Physalis.‘‘

Více informací a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 6/2016.

 

,,Pastelové odstínu vřesu se dobře kombinují například s výraznou barvou měchýřků Physalis.‘‘

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down