26.12.2011 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Victoria Regia uctila rodinu Winterů

Ve dnech 22. až 23. září proběhl ve slovenských Piešťanech již 18. ročník tradiční národní soutěže ve vázání a aranžování květin. Do Piešťan přijelo na letošní ročník soutěže zápolit celkem 55 účastníků z pěti evropských zemí. Kromě Slovenska a České republiky se Victorie Regie zúčastnili také floristé z Rakouska, Německa a Belgie. Soutěžní klání probíhalo ve třech kategoriích – žáci základních škol, studenti středních a vysokých zahradnických škol a zástupci z řad profesionálů.

Celá soutěž byla provázána poctou rodině Winterů a témata disciplín jí byla přizpůsobena. Tato na Slovensku známá a vážená rodina založila a následně zvelebovala v Piešťanech slavné lázně. Soutěžící ze základních škol měli za úkol vytvořit jednostrannou smuteční kytici na hrob Ľudovíta Wintera (významný podnikatel se proslavil především veřejnými projekty, podporou charity, kultury, sportu a zakládáním nových parků a alejí); dále závěsné aranžmá na stěnu a prostorovou dekoraci s lázeňskou tematikou. Zástupci středních nebo vysokých zahradnických škol tvořili jednostrannou smuteční kytici na hrob rodiny Winterů, závěsné aranžmá na stěnu a prostorovou dekoraci s lázeňskou tematikou. Profesionálové měli zadání stejné jako předchozí kategorie, jen měli navíc ještě za úkol tajnou práci – kytice pro Kristínu Stankovskou, vnučku I. Wintera.
Celkovým vítězem kategorie profesionálů se stal Tamás Vigh z Kvetinárstva Vigh & Vigh, druhé místo obsadila Karin Pressel z Berufsschule für Gartenbau z německého Mnichova a na třetím místě se umístil Lászlo Földes z bratislavského Kvetinárstva Orchidea.

Text Jana Klečková Foto Martin Gálik

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č.6/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down