20.05.2013 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velký Den

Přestože je máj časem lásky, málokterý pár si troufne jít do rizika svou lásku zpečetit právě v květnu, který je od pradávna pro svatby zapovězen. Podle původních lidových tradic svatba v tomto měsíci znamená: „Svatba v máji, nevěsta na máry.“

Pro vás floristy však toto období věstí ticho před svatebními bouřemi, které tradičně udeří převážně v letních měsících. V tomto čísle jsme si tedy dali záležet, abyste měli možnost s předstihem načerpat spoustu inspirací a nápadů, které můžete ve svatební floristice sami využít.
Z vlastní floristické praxe vím, že každá svatba je pro mě originálním projektem, který s nevěstou prožívám od počátečních nejasných představ až do jejího velkého Dne. Největší motivací, i v tak dost náročné práci, je minimálně naplnění a ideálně však překročení očekávání, jež nevěsta do květinového servisu vkládá. Dobře zvolená květinová výzdoba totiž udává nejen tón celé svatby, přidává na eleganci a důležitosti slavnostního obřadu, ale v neposlední řadě vkusně podtrhne i půvaby nevěsty.
Květiny mohou dominovat v různorodých svatebních dekoracích, od svatební kytice a korsáž pro ženicha do klopy, polštářek na prstýnky, přes svatební tabuli až po dorty na ní.
Co člověk a svatba, to originál. Sama doufám, že zkušenosti a inspirace, které jsem načerpala v dobách, kdy jsem připravovala svatby druhým a zdobila jiné nevěsty zúročím ve svůj vlastní svatební den, naplánovaný na sklonek letošního léta.
Přeji všem čtenářům, aby nebyl skutečným časem lásky jen máj, a aby květiny nezůstaly jejím symbolem pouze ve svatební den.
Jana Lapáčková

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down