23.03.2024 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velikonoční prohlídky zámku v Jindřichově Hradci rozzáří květinové dekorace

O velikonočních svátcích pokračujeme v zavedené a návštěvníky oblíbené tradici prohlídek bez průvodce. Potěšeni budou obdivovatelé květinových výstav. Pro malé návštěvníky je připravena hra, jejíž vyřešení jim přinese drobnou sladkou odměnu. V sobotu jsou všichni návštěvníci zváni do Černé kuchyně, kde bude jindřichohradecká Bílá paní rozdávat sladkou kaši.

Dřívější pravidelná velikonoční výstava zvaná "Splašená vejce" se rozhodla, že si letos vezme volno. Ale menší skupina vajíček - rebelů se rozhodla zúčastnit i letošních Velikonoc. Podle našich zpráv se budou skrývat na méně nápadných místech ve většině zámeckých pokojů. Malí návštěvníci budou mít za úkol si jich všimnout a umístění zapsat do listů, které dostanou před prohlídkou v pokladně. Věříme, že se všem hledajícím úkol podaří a za to je bude na konci prohlídky očekávat malá sladká odměna.

Aby se zatoulaná vajíčka lépe objevovala, bude možné od Velkého pátku 29. března do Velikonočního pondělí 1. dubna navštívit zámecké pokoje v individuálních prohlídkách. Návštěvníci tak mohou interiéry procházet vlastním tempem. Ale ani návštěvníci, kteří upřednostňují prohlídku s průvodcem, nebudou ošizeni. Naši průvodci se budou v prohlídkové trase pohybovat a velmi rádi odpoví na dotazy, nebo i podají část průvodcovského výkladu.

Květinová arnžmá

Hra s hledáním vajíček však nebude zdaleka jediným zpestřením velikonočních prohlídek. První patro Adamova stavení a Rondel budou zkrášleny stovkami květů v květinových aranžmá floristy Slávka Rabušice a jeho přátel. Věříme, že bude co obdivovat. 

Více o akci na: www.zamek-jindrichuvhradec.cz/cs/akce/32437-velikonocni-prohlidky-zamku-v-jindrichove-hradci

Zdroj: NPÚ

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down