26.03.2019 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Věhlasné nizozemské květinové korzo

Průvod hýřící všemi barvami doprovázený omamnou vůní jarních květin – věhlasné nizozemské květinové korzo Bloemencorso Bollenstreek se každoročně stává velkolepou oslavou květin. Nezapomenutelným zážitkem, za kterým míří do země tulipánů tisíce milovníků křehké krásy květin ze všech koutů světa.

Historie pořádání květinového korza v Duin- en Bollenstreek, západním regionu Nizozemí, sahá do čtyřicátých let minulého století, kdy jeden z pěstitelů hyacintů se chtěl pochlubit svojí produkcí. V roce 1947 ozdobil květinami svůj valník a projel se s ním po okolí. Nadšení místních obyvatel a přízeň územních samospráv tak daly postupně vzniknout tradici pořádání květinového korza. V polovině dubna se tak každoročně dává do pohybu na svoji 40 km dlouhou trasu květinový průvod čítající přes dvacet alegorických vozů a třicet doprovodných automobilů, opulentně přizdobených řezanými květinami.

Celý text článku, včetně obrazové reportáže alegorických květinových vozů, naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 2/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down