20.12.2011 | 11:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vánoční hvězdy

Jedním z nápadných symbolů našich Vánoc je velká kometa, která stojí nad betlémským chlévem. Jako tzv. Betlémská hvězda zvěstovala narození Ježíše Krista.

Její tvar se opakuje i ve vánočních výzdobách. Můžeme si vytvarovat vlastní z výhonků, suché trávy či slámy či ji jako hotovou zakoupit ve specializovaném velkoobchodu. Patří spíše mezi levnější vánoční dekorace; záleží však samozřejmě na zvoleném materiálu.
Levnou a přirozenou variantu dozdobení či základu dekorace získáme použitím výhonků jehličnatých a stálezelených dřevin. K adventu a času vánočnímu nezpochybnitelně patří. Jelikož se dají nasbírat v přírodě, nezatížíme tak konečnou cenu výsledného výrobku.
Dekorace aranžovací podložky pro živé květiny ve tvaru hvězdy se stala předmětem vánočních soutěžních prací středoškolských studentů na Vyšší odborné škole zahradnické a Střední zahradnické školy v Mělníku v roce 2009. Nákupní cena podložky v té době byla 70 Kč + Dph, což jistě není nijak mnoho. Stačilo pouze umístit svíčky a dozdobit živým rostlinným a doplňkovým materiálem. Některé z prací pro inspiraci přinášíme.

Více tipů a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 6/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down