15.12.2010 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vánoce s nádechem luxusu

Vánoce – vděčné to téma pro mnoho oborů a odvětví. I ve floristice je toto období a s ním spojené vánoční dekorace jedním z vrcholů celého roku. Kromě klasických aranžmá jako jsou adventní věnce máme možnost využít těchto slavnostních svátků a vytvořit kytice a dekorace s nádechem luxusu. Inspiraci nám mohou dodat práce od italských floristek Rity Milani a Valerie Santamaria.

Vánoce jsou příležitostí pro setkávání s rodinou a přáteli. Při těchto návštěvách mohou naši zákazníci obdarovat hostitele originální vánoční kyticí, případně jinou dekorací. Pro někoho může kytice nahradit i tradiční adventní věnec. V naší zemi příliš nejsme o Vánocích zvyklí na řezané rostliny, větší prostor je věnován spíše hrnkovým, z těch jsou nejobvyklejší Euphorbia pulcherrima, Phalaenopsis, Cymbidium, Cyclamen nebo Schlumbergera. Z řezaných květin se o Vánocích nejčastěji používají různé druhy orchidejí, Rosa, Hippeastrum, Cyclamen nebo Hyacinthus. Jako ostatní materiál se využijeme barvené větvičky jmelí, olše nebo břízy.Tradiční je i větvička s červenými plody cesmíny. U květin je důležitá barevnost, která dokáže v kytici svým odstínem a správně zvoleným doplňkovým materiálem navodit vánoční atmosféru. Zákazníky ale můžeme překvapit a přivábit tím jejich pozornost i květinami, které nejsou úplně obvyklé pro vánoční období. Těmi jsou například ty, které můžete vidět na našich fotografiích – Dianthus, Ranunculus či Anemone. Při aranžování nezapomínejme ani na adekvátní vázu, do které kytici umístíme. Měla by odpovídat interiéru a zároveň potrhovat krásu kytice.
Dnešní interiéry jsou čím dál více modernější a proto je ideální využití stylově vhodných květin. Hotely, kongresová centra či luxusní obchody jistě uvítají jednoduchou ale výraznou kytici, kterou použijí jako dekoraci do svých prostorů po dobu vánočních svátků.

Text Jana Klečková Foto Archiv firmy Florplant s. r. o.

Více inspirujících fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 6/2010.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down