22.12.2010 | 05:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vánoce jsou tady!

Tak už je to zase tady. Období adventu, Vánoc a přicházejícího Nového roku se objevilo na aktuálním listu kalendáře. Vstupujeme do období vánočního nakupování, shonu a neklidu. Snažíme se dohonit vše, co jsme si pro tento rok naplánovali, nakoupit dárky pro naše blízké a ještě si udržet trochu energie na večerní či víkendový vánoční úklid a pečení.

Nebylo by lepší usadit se do křesla, hodit nohy na podnožku a v klidu relaxovat za zvuku vánočních koled, třeba s časopisem Floristika. Určitě bylo, odpovíte, ale kdo to za nás všechno udělá? Přiznám se, že úklidem ani pečením neporadím, ale měla bych alespoň tip na dárek.
Jedná se o knižní publikaci s názvem To je floristika. Je to již třetí publikace s floristickou tématikou, kterou má naše odborné vydavatelství Profi Press v nabídce. Po svatebních dekoracích světoznámé Wally Klett a podzimních a zimních inspiracích z vydavatelství Blooms World přinášíme publikaci, která se věnuje floristice jako celku. Její autor, známý německý florista Karl-Michael Haake, napsal mnoho floristických knih a příruček. Za více než deset let praxe v květinovém obchodu získal nemálo praktických zkušeností jak ve vztahu k pracovní náplni floristů, tak k zákazníkům. Nabité zkušenosti, nápady a tipy shromáždil i v této knize.
Kniha je rozdělena do 11 kapitol – tři z nich se věnují popisu rostlinného i doplňkového materiálu a přípravným technikám, které využijeme při aranžování. Zbývajících osm kapitol se věnuje jednotlivým floristickým tématům – aranžování kytic, hrnkových rostlin, svatebních dekorací či dekorací stolů a prostoru. Velmi pěkně zpracovanými jsou části věnované smutečním dekoracím a vánoční floristice. Každé jednotlivé téma je uvedeno představením technik, pomocných prostředků a postupů tvorby dekorací. Následují inspirativní barevné fotografie s tipy a triky k jednotlivým dekoracím.
Knihu ocení nejen laičtí a hobby aranžéři, kterým přiblíží přehledné zobrazení používaných technik a materiálů na více než 300 stranách. Pro profesionální floristy je připraveno množství jednoduchých i složitějších nápadů, které jim přinesou tolik potřebnou inspiraci.
Tak neváhejte a pořiďte tuto knihu svým známým či kolegům. Uvidíte, že ji ocení. Možná raději objednejte rovnou dvě, ať se o ně potom neperete!

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down