03.06.2011 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Valná hromada Svazu květinářů a floristů ČR

V druhé polovině měsíce února proběhlo v hanácké metropoli Olomouci setkání členů Svazu květinářů a floristů České republiky (SKF ČR). Součástí Květinových a floristických dnů byly jak odborné semináře, tak i exkurze do zahradnických závodů. Vyvrcholením dvoudenní vzdělávací a společenské akce se stala valná hromada svazu.

Příhodnější místo pro pořádání Květinových a floristických dnů by organizátoři akce nemohli zvolit. Hotel Flora, jenž poskytl členům a hostům setkání příjemné zázemí, se nachází v bezprostřední blízkosti Čechových sadů – místa proslulé výstavy květin Flora Olomouc.
Po slavnostním zahájení a přivítání přítomných členů a hostů SKF ČR předsedou svazu Ing. Jiřím Horákem následoval dopolední program prvního dne. Pro členy květinářské sekce svazu byl připraven seminář na téma – Kombinovaná výroba elektrické a tepelné energie. Jednání floristické sekce se zaměřilo na projednávaní námětů k organizaci letošního Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva a květinových slavností v Havířově.

Od cenovek až po reklamace
V dopoledním přednáškovém bloku prvního dne Květinářských a floristických dnů vystoupil se svým příspěvkem zaměřeným na problematiku kontrol České obchodní inspekce (ČOI) Vratislav Janča.
Na úvod seznámil posluchače se strukturou a rozsahem činnosti a dozorové odpovědnosti ČOI, která je ustanovena zákonem č. 64/1986 Sb. Ve svém příspěvku se dále věnoval tématům spojených s nekalými obchodními praktikami, správnosti označování výrobků či povinnostem prodávajícího při prodeji výrobků a poskytování služeb.
Druhý den Květinářských a floristických dnů byl věnován komentovaným exkurzím po zahradnických podnicích. Prvním navštíveným závodem se stala jedna z největších zahradnických firem na Moravě, firma Florcenter, s. r. o., v Olomouci, která pěstuje rostliny na ploše přesahující 3 ha. Z hanácké metropole se účastníci exkurze přemístili na Opavsko, kde v Dolních Životicích prosperuje firma Pasič, s. r. o., jenž se specializuje na výrobu mladých balkónových rostlin.

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 3/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down