09.02.2012 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Valentýn má potenciál

I přes to, že Valentýn je v posledních letech velmi medializovaným svátkem, v květinářských obchodech a především v jejich tržbách se to až tolik neprojevuje. Pokud už zákazníci nějaký dárek v květinářství kupují, jedná se o jednoduché vázané kytice, kytice z jednoho květu a jeden květ s přízdobou. Mezi možnosti, které jim lze nabídnout, však patří i vícedruhové přizdobené kytice a vypichované dekorace.

Vyšší znalost svátku Sv. Valentýna, připadajícího na 14. února, se u nás začala objevovat na počátku 90. let minulého století a tento svátek si od té doby našel mnoho příznivců ale i odpůrců. Mohlo by se zdát, že se jedná o svátek moderní či přejatý z USA, ale není tomu tak. Své dávné nadšence a obdivovatele měl tento svátek ve všech evropských zemích, české nevyjímaje. Slavil se za panování králů, císařů i demokratických vlád. Po roce 1948 byl zavržen a nově se v našich srdcích a kalendářích objevil zase až po roce 1990.
Pro aranžmá připravená k tomuto datu se nejčastěji volí červená barva květů a mnoho souvisejících přízdob, nejčastěji srdíček z různých materiálů. Červená je tradiční barvou lásky, nabízí se však i barevné kombinace, které ústřední červenou barvu vhodně doplňují a podtrhují. Jak sami uvidíte na následujících stránkách, nemusíme se bát sáhnout pro květy růžové či fialové. Vyhýbat se nemusíme ani dekoračním materiálům v těchto barvách.

TVŮRCE DEKORACÍ Ing. Klára Vavříková-Francová

Více tipů a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 1/2012.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down