11.04.2012 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Uvítejme jaro barvami

K Velikonocím, tradičním svátkům jara patří barvy – veselé, pestré a živé. Světlé a výrazné odstíny evokují probouzející se přírodu a připomínají nadcházející období plné života a energie. Ve floristice Velikonoce patří mezi oblíbené svátky a dekorace s jejich námětem rozvíjejí naši fantazii.

Řezané i hrnkové rostliny k jarním svátkům jistě neodmyslitelně patří, mnoho zákazníků ale volí při nákupu také dekorace z trvanlivých materiálů, ať sušených nebo umělých. Jejich výhodou je delší trvanlivost a péče o ně není nijak náročná. Nabídky velkoobchodů jsou v dnešní době velice široké a dekorace tohoto typu můžeme mít ve svých obchodech – jako pomyslnou předzvěst jara – přichystané delší dobu dopředu. Touha po konci zimy a očekávání jara přiláká oko zákazníka a proto jej nezapomeňme nalákat již jarně nazdobeným vchodem či výlohou obchodu.
Při tvorbě dekorací dbáme na vytvoření několika kolekcí, jejichž jednotlivá aranžmá k sobě (barvou, druhem použitého materiálu, stylem) ladí. Budeme tak připraveni na to, že si zákazník bude chtít vyzdobit svůj interiér více dekoracemi, ale v jednotné podobě. Nezapomínáme ani na dekorace rozdílných velikostí – nabídku přizpůsobíme poptávce nakupujících. Například v menším městě se jistě prodají spíše drobnější aranžmá, jichž musíme mít připravený dostatek. O Velikonocích jsou oblíbené i věnce, které většinou mají své místo na domovních dveřích.

Text a foto Jana Klečková

Celý text článku s fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č.2/2012.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down