03.08.2011 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Účast na Europa Cupu je velký závazek

Českou republiku čeká v letošním roce významný floristický svátek v podobě pořádání 17. ročníku Mistrovství Evropy v aranžování květin. Hostitelským městem bude statutární město Havířov, které v tvrdé konkurenci porazilo ostatní nominovaná města. Česká republika hostí toto mistrovství poprvé v historii a svou premiéru na vrcholné soutěži si prožije i český reprezentant Jaromír Kokeš z Brna.

Jaké jsou pocity Jaromíra několik týdnů před zahájením soutěže, jak se na ni připravuje? Jak zvládá časovou náročnost příprav spolu s vedením svého obchodu Ammi v Brně a účastí na mnohých floristických akcích, jsme se ho zeptali v následujícím rozhovoru.

Jak Vám sedí témata vybraná pro letošní soutěž Europa Cup a jaká disciplína Vás nejvíce zaujala?
Soutěžní témata jsou zajímavá a většina je jich spjata s Českou republikou, takže mohu využívat velké množství dostupných informací. Z šesti soutěžních disciplín mě nejvíce zaujala „Symphony in Blooms“. Tato disciplína je inspirovaná životem a dílem Antonína Dvořáka. (Bližší informace k přípravám a materiálu použitém v jednotlivých disciplínách nám Jaromír vzhledem k originalitě nechtěl prozradit)

Jak probíhají přípravy na celou soutěž? Musí být složité vše časově skloubit – řízení vlastního obchodu, účast na Děčínské kotvě, odborné semináře?
Od doby, kdy byly zveřejněny propozice, uplynulo již několik měsíců, takže přípravy jsou v plném proudu. Po nastudování velkého množství informací k jednotlivým disciplínám jsme začali vytvářet návrhy a makety jednotlivých častí dekorací, tak abychom je mohli ještě konzultovat a upravovat na základě zpřesňujících informací k propozicím. Po dokončení této fáze, začneme s vlastní tvorbou konstrukcí a dalších prvků.
Účast na Europa Cupu by nebyla možná, pokud bych neměl profesionální tým spolupracovníků a podporu rodiny, přátel a v neposlední řadě také sponzorů.

Text Jana Klečková,Jaromír Kokeš, Foto archiv redakce

Celý rozhovor s Jaromírem naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 4/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down