14.05.2024 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trvanlivé svatební dekorace

Jedním z požadavků svatební floristiky je trvanlivost. Přestože svatební dekorace lze považovat za krátkodobou záležitost, vzhledem k účelu jejich použití jsou vystaveny mnoha negativním faktorům ovlivňující jejich dekorativní hodnotu včetně trvanlivosti. Jedním z nich jsou povětrnostní podmínky. I těm se však můžete přizpůsobit a najít vhodná řešení.

Trendem posledních let je pořádání svatebního obřadu pod širým nebem, a to i během zimních měsíců. Extrémním teplotám, ať už klesajícím pod bod mrazu, či atakující třicetiprocentní stupnici na teploměru, nemůže bez újmy odolat žádná ze sebe lépe ošetřených a technicky zpracovaných živých květin. Druhým faktorem, kterému jsou často svatební dekorace vystaveny, je poškození neadekvátní manipulací.

Manipulace s dekoracemi

Svatební kytice je často před samotným obřadem či během něho opakovaně pokládána stranou, aby mohla být následně opět držena v rukou. Stejnému zacházení se ji dostává i během pořizování svatebních fotografií. Často dochází k přemisťování i dekorací z místa svatebního obřadu, které následně doplní výzdobu prostor svatebního veselí.  

Celý text článku včetně inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 3/2024.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down