22.04.2020 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trávy a traviny

Trávy a jim podobné traviny (např. z čeledi šáchorovitých a sítinovitých) mají ve svatební floristické tvorbě nezastupitelné místo. Jsou dekorativní svým květenstvím, listy i stébly. Dekorativní hodnota travin spočívá především v jejich rozmanité škále působivých textur, jenž dodávají vazbám zcela jiný rozměr.

Zatímco latnatá, hroznovitá či klasovitá květenství travin mohu dodat vazbě na dynamice, rozvolněnosti a vzdušnosti/lehkosti, jejich jasně definované listové čepele naopak zvýrazní samotný tvar kytice. Jen málokterý rostlinný materiál oplývá takovou plasticitou, jakou disponují traviny. Ohebnost a pevnost listů či stébel umožňuje jejich proplétání nebo splétání do tvarově nápaditých konstrukčních prvků, dekorativních manžet či přízdob. Traviny tak nabízí nespočet možní jejich zpracování, záleží pouze na kreativitě, preciznosti a dokonalém zvládnutí floristických technik. Přestože jsou traviny pro svůj luční vzhled doslova předurčeny pro použití do kytic v přírodním či venkovském stylu, nápaditým designovým zpracováním najdou uplatnění i v extravagantních kyticích. Své nepostradatelné místo mají i v trendovém stylu Boho. Ať už traviny ve svatebních kyticích použijete jako doplňkový rostlinný materiál, nebo jako dominantní kompoziční prvek, vždy budou působit příjemným svěžím dojmem. Využijte tak „nespoutaný“ potenciál travin v nadcházející svatební sezóně. Inspirací vám mohou být kytice zhotovené za použití svatebních držáků firmy Florasis, zatupující na českém a slovenském trhu značku OASIS®.

Více inspirativních svatebních dekorací zhotovených za použití travin naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 3/2020. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down