21.07.2008 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Train the Trainer je v Česku populární

Ve škole Groenhorst College, která má sídlo v nizozemském Ede, vznikl v roce 2006 projekt nazvaný Train the Trainer zaměřený na zvyšování kvalifikace v oboru aranžování a vazby květin. Cílem projektu je připravit české floristy a květináře ke zkouškám, po jejichž složení získají mezinárodně uznávaný diplom Nederlands Bloemwerk (DFA, Dutch Flower Arranging). Součástí praktických lekcí vazby květin je i osvojení nezbytných didaktických znalostí. Absolventi kurzu jsou pak schopni své nově nabyté znalosti a dovednosti předávat dalším zájemcům v oboru floristiky doma v Čechách.

V srpnu 2007 se projekt uzavřel předáním diplomů DFA a jeho první absolventi nyní začali organizovat své vlastní tvůrčí dílny a floristická představení pro české květináře. Protože byl o projekt velký zájem, nedávno začal jeho nový ročník za účasti dalších 15 kurzistů. Během 11 výukových bloků, z nichž dva se konají v Nizozemsku, projdou účastníci kurzu hodinami praktické výuky, navštíví květinovou burzu, obchody s květinami a pěstitele. Proběhnou i lekce zaměřené na vystavování zboží a vytváření výloh a opět praktickými zkouškami.
Projekt Train the Trainer je určen floristům nebo učitelům, kteří se chtějí tímto oborem zabývat a nabyté vědomosti předávat dál. Pro podporu výuky v ČR současně vzniká praktická příručka vázání květin a kniha seznamující se sortimentem květin a rostlin.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down