12.05.2008 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Talking flowers - nechte květiny mluvit

Mobilní telefony, sms zprávy a e-maily – to všechno jsou současné prostředky moderní komunikace, díky nimž se dostáváme do kontaktu se svými přáteli a známými o poznání jednodušeji a tím častěji než tomu bylo v minulosti. Přesto všechno se pohybujeme každý ve svém vlastním světě a naše touha po sebevyjádření a odlišení se od ostatních je stále silnější. Zájem o ostatní ale neztrácíme a právě tady hrají důležitou roli květiny – a obzvláště ty, které nosíme na sobě.

Každá květina má svůj zajímavý příběh či něco symbolizuje a toho letní inspirace Talking Flowers (mluvicí květiny) využívá. Květiny nám pomáhají vyjádřit naše city k druhému člověku, stejně tak jako podtrhnout naši jedinečnost a individualitu – přesně tak, jako by za nás opravdu hovořily. Není proto nijak zvláštní, že hlavní květinou letní inspirace je růže, květina, která v tomto ohledu předčí všechny ostatní.
Aranžmá trendu Talking Flowers nabízí široké možnosti pro příležitosti, kdy chceme někoho obda-rovat – ke dni matek nebo třeba k úspěšnému absolvování zkoušky.

klíčová slova
osobitost, jedinečnost, komunikace, síla pomíjivosti, symbolismus, především pro tebe – především pro mě

materiály a barvy inspirace
Letní inspiraci Talking Flowers dominují přírodní materiály a barvy, zvláště hrubé dřevo a kámen. Převládající přírodní odstíny se kombinují s teplými, veselými letními barvami a pokud jde o tvary a vzory, k tomuto inspiračnímu tématu se hodí téměř vše, co podtrhuje osobitost. V kyticích a aranžmá se často využívá stuh a provázků.
Pro inspiraci Talking Flowers jsou typické zejména kompaktní kytice, které se často nosí jako doplněk oděvu. Důležitost váz a nádob je zatlačena do pozadí. Barvy jsou svěží, veselé a vždy neobvyklé. Neutrální odstíny se kombinují s veselými, jasnými barvami. Tón udávají růžová, fialová, žlutá a červená doplněné oranžovou, zelenou a světle modrou.

moderní i klasické
Moderní osobnosti pravděpodobně přistoupí k Talking Flowers jako k prostředku komunikace, vždyť květinou se toho dá říci spousta. Aranžmá mají jednoduchou základní strukturu, do níž se přidávají osobité barevné akcenty. Ty mají symbolický význam a často odrážejí osobní styl.
Milovníci klasického stylu se naopak zaměřují na své osobní sympatie ke květinám, chtějí se o ně podělit s ostatními a starají se o to, aby jejich vztah ke květinám byl vidět i v jejich domovech. Tento pocit se vyjadřuje sytými, teplými barvami, inspirovanými přírodou.

Řezané květiny základní: Rosa, Convallaria, Triteleia, Gloriosa, Centaurea, Craspedia Řezané květiny doplňkové: Lysimachia, Paeonia, Fatsia, Aspidistra, Eucharis, Tanacetum, Antirrhinum, Astrantia, Celosia, Gomphocarpus
Rostliny: Gloriosa, Passiflora, Thunbergia, Gardenia, Senecio, Talmiea, Impatiens, Crassula, Soleirolia, Juncus, Lithops, Rosa

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down