15.06.2011 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Symfonie květin v Berlíně

Mezinárodní veletrh Grüne Woche je především věnován konečným produktům potravinářství, zemědělství a zahradnictví, na své si v prostorách berlínského výstaviště přijdou také příznivci floristiky. Každoročně je jejich umění věnována jedna výstavní hala, nejinak tomu bylo i letos.

Květinová hala se pro letošní rok stala operním dómem, tématem exhibice totiž byla „Filharmonie květin“. Inspirací pro tvůrce květinových dekorací potom byla především hudba a její představitelé z dob romantismu. Pozornému návštěvníkovi neuniklo, že každý kout sálu byl věnován jinému skladateli a květiny aranžovány v duchu jeho skladeb. Aranžmá –„tancující“ noty a tulipány – věnovaná Beethovenově Ódě na radost ukazovala radost ze života, spojenou s jeho hudbou. Pro ptáky vytvořené z květin Strelitzia zas byla předlohou Mozartova Kouzelná flétna. Jinými skladateli, kterým byl vzdán hold prostřednictvím květin byli například Ludwig van Beethoven, Johann Strauss nebo Petr Iljič Čajkovskij.
Mezinárodní květinovou halu ozdobili floristé a zahradníci celkem 30 000 kusy květin a rostlin. Autorem návrhu celého prostoru byl jeden z předních německých floristů Dr. Klaus Neumann. Realizace se chopilo mnoho odborníků, včetně studentů středních floristických škol. V přiděleném prostoru se nachystalo mnoho barevných a voňavých aranžmá, všechna propojena s hudbou typickými prvky.

Text a foto Jana Klečková

Celý text článku spolu s fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 3/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down