29.07.2009 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svatební nápady pro letní dny

Svatební floristika je jednou z nejnáročnějších a zároveň nejžádanějších floristických disciplín. Její obliba má za následek nové nápady a rychlý rozvoj používaných technik, který se zároveň promítá do tvarů kytic a způsobů jejich uchopení i zpracování květů. Možností je opravdu čím dál více, a protože je svatební sezóna již v plném proudu, nabízíme vám inspiraci v podobě různých typů svatebních vazeb a dekorací.

V podstatě každá svatební kytice či dekorace je originálním dílem, které by měl florista vytvořit pro každou nevěstu přímo na míru. Rozhodující jsou samozřejmě vzhledové a charakterové vlastnosti nevěsty, ale kytice je zároveň součástí celé svatby. Při jejím navrhování je tudíž třeba brát v úvahu nejen střih a barvu šatů nevěsty, ale také místo, kde se obřad bude odehrávat a případně i zvolený styl celé svatby.
Stálé oblibě se u mnoha nevěst samozřejmě těší především klasické tvary kytic (kulatá, anglická kapka) a také ty druhy květin, které jsou obvykle za typické „svatební“ považovány (například zantedeschie, růže či orchideje). Moderní žena však bude pravděpodobně toužit po něčem neotřelém a zvláštním a bude ráda, pokud jí takovou dekoraci nabídnete. I tradiční růže či zantedeschie se dají zpracovat s nápadem a mohou být skvělým doplňkem pro každou nevěstu. Stačí věnovat jednání o výzdobě i kytici trochu času, abyste lépe poznali osobnost a požadavky budoucí mladé paní a pomohli ji vybrat k její a koneckonců i vaší spokojenosti.
Aranžmá, která vám nyní pro inspiraci přinášíme, jsou všechna dílem českých a moravských floristů a vznikla v průběhu letošního jara, kdy se odehrálo několik seminářů a akcí se svatební tématikou – Svatební květinové dny v Třeboni a na Dobříši, Svatební víkend na zámku Stránov a Květinový den pořádaný firmou Florasis, s. r. o., v Pardubicích.

 

       

 

Více svatebních nápadů naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 4/2009.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down