02.02.2011 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svatební kytice roku 2011

Letošním rokem byl zahájen první ročník nové floristické soutěže Svatební kytice roku, ve které mohou porovnat své dovednosti a vědomosti z floristického oboru jak zkušení profesionálové, tak i talentovaní amatéři.
Hlavním cílem soutěže je kromě zdokonalování vazby svatebních kytic a dekorací po stránce technické i estetické, představit široké veřejnosti co současná svatební floristická tvorba nabízí.

První ročník této nové soutěže odstartoval na jedenáctém ročníku mezinárodního zahradnického veletrhu Zelený svět. Tématika svatebních kytic je pro odbornou i laickou veřejnost stále aktuálním a lákavým tématem. Proto byly i soutěžní podmínky vytvořeny tak, aby dávaly floristům maximální možnost se kreativně vyjádřit. Stejně tak samotné hodnocení celé soutěže více protěžovalo estetickou stránku prezentovaných prací nad technickou. Sestava hodnotící jury byla kromě předních floristů, Jarmily Pejpalové a Michala Hauta, doplněna o dva hosty, a to módní návrhářku Ivetu Řádkovou a maďarskou redaktorku a vydavatelku floristických publikací Nikolett Dakó. Celé hodnocení soutěžních prací probíhalo podle mezinárodního stobodového systému Florint, nad kterým dohlíželi zástupci Svazu květinářů a floristů ČR.

Text Ing. Marie Bittnerová, Foto redakce

Více informací naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 6/2010.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down