15.03.2011 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sušené exotické plody a plodenství

Sortiment sušených rostlin se oproti jiným skupinám rostlin neobměňuje tak výrazně. Pokud hledáme novinky, pak jsou to především plody, listy či výhony exotických rostlin. Dále to je bohatý floristický materiál vzniklý úpravou, nejčastěji kroucením, lepením malých plodů a listů, doplněním stonků apod.

Kromě domácích a zahraničních velkoobchodů je vynikající ukázkou novinek v sortimentu mezinárodní veletrh rostlin v německém Essenu IPM (Internationale Pflanzen Messe). Stále je možné obdivovat plody, výhony, květy a květenství, která jsou opatřena obchodními jmény Peach Hakea, Ram´s Holz, Talami nebo Woody Pear. Snahou autorky je najít botanická jména rostlin, které stojí na začátku cesty z původního stanoviště do rukou našich floristů.
Mnohé z těchto druhů jsou tou správnou rostlinou pro vytvoření aranžmá inspirovaného stylem Florale Eskapaden nebo Havanna Nights. Bizarní výhony s tvarově zajímavými plody se výborně uplatní ve formálně lineárních kyticích, ve strukturálních aranžmá pro dekoraci soukromého i společenského interiéru.

Více tipů a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 1/2011.

Text a foto Ing. Jarmila Neugebauerová Ph. D., Mendelova univerzita v Brně, Zahradnická fakulta v Lednici

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down