14.05.2017 | 04:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Studentský den na firmě Vonekl

V rámci vzdělávacího programu floristy Slávka Rabušice a brněnské společnosti Vonekl se v lednu sešli v Brně vítězové juniorských kategorií mezinárodní floristické soutěže Brněnská růže, kteří jako jednu z cen obdrželi účast na semináři na téma vázání svatebních kytic.

Čtrnáct studentů, mnohdy i s pedagogických doprovodem, se pod vedením Slávka Rabušice a Denisy Maloňové učilo, jak dokonale a precizně zvládnout všechny dílčí kroky náročného floristického díla – svatební kytice převislé vázané na prodlužovaných (nadrátkovaných) stoncích. V úvodní technické předváděčce se studenti seznámili se vším potřebným materiálem, s vázacími dráty různé síly, začišťovacími páskami, lýkem, stuhami apod. Velký důraz byl kladen na výběr odpovídající síly dráty pro jednotlivé květy – Rosa, Eustoma, Freesia, Chamelaucium … a zeleň Galax, Gaultheria….

Hlavní část dne byla věnována nácviku skládání kytic tak, aby byly technicky dokonalé, pevné, a přitom vypadaly lehce a měly dokonalé proporce. Neméně důležité bylo konečné začištění úvazku technickou páskou a stuhou s předvedením a praktických použitím různých typů stuh a úvazků tak, aby konečné dílo bylo dokonalé v každém směru. Studenti byli vybaveni mnohými teoretickými i praktickými radami, které jim bezesporu budou ku prospěchu jak při studiu, tak při vlastní floristické praxi.

Více inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 3/2017.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down