15.03.2010 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stačí pouze jeden květ

Stále častěji se v obchodě i na floristických soutěžích setkáváme s požadavkem na přízdobu jednoho květu. I dříve jsme se s touto technikou setkávali, to se však přikládala pouze snítka zeleně. Dnes je však nabídka možných přízdob mnohem širší a florista může sáhnout do živého, umělého či sušené materiálu.

Neslouží pouze jako dárkové, setkáme se s nimi i na svatbách v podobě květin pro maminky,družičky, žádané jsou i v době Valentýna či Dne matek. Využijeme je jako doplněk moderních jednoduchých v interiéru.

Jedna hlavní rostlina
Základem je jedna rostlina, kterou dozdobíme. K přizdobování se používají nejen květy, ale i zajímavé listy (Strelitzia), plody (okrasné zelí, kapusta, ananas apod.). Celé aranžmá má tedy pouze jeden stonek zvolené hlavní květiny. V kompozici by měla být dominantním prvkem a měla by vyniknout její krása.
Pro potřeby přízdoby vybíráme rostliny s pevnými stonky, jelikož musí snést zatížení ozdobou. Ta nesmí stonek ani květ rostliny poškodit a musí na ní být pevně přichycena povolenými pomocnými technikami (navlékáním, lepením, omotáváním či drátkováním).

Co využijeme na přízdobu
K přízdobě stonku květiny používáme přírodní materiály, umělé doplňkové materiály nebo jejich kombinaci. Květ přizdobený přírodním materiálem působí přirozeným dojmem. Využijeme zde především různých výhonků, listy, drobné květy, pedig, lýko či různé plody. Bez umělých doplňkových materiálů se při přízdobě jednoho květu téměř neobejdeme. Různé stuhy, perličky, provázky, barevnou aranžovací hmotu a dráty mohou tvořit hlavní či převažující část přízdoby.

Více informací a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 1/2010.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down